![Підрив Каховської ГЕС: забруднення води у Дніпрі перевищує норму у десятки тисяч разів](https://thumbor.my.ua/lFaQYAfcnsZlScRKeMxUY1N1cAA=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fefe83da9bbb76f42b004ff8f16d9fcbc.jpg)
Підрив Каховської ГЕС: забруднення води у Дніпрі перевищує норму у десятки тисяч разів
Про це в інтерв'ю розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. За його словами, на постраждалих територіях поки не виявили жодного випадку зараження холерою.
Чи виявили холеру
Проводимо епідмоніторинг водойм і періодично у нас виявляють холерні вібріони, як пов'язані з підтопленням, так і не пов'язані. Так було і раніше. Сьогодні того типу холерного вібріона, який може викликати спалах інфекційних захворювань, не зареєстровано. Але настороженість є. Тому що підтоплено велику кількість каналізаційних споруд, скотомогильників, вигрібних ям,
– розповів міністр.
За його словами, спочатку можуть виникнути гострі кишкові інфекції, зазвичай бактеріологічні. Потім друга хвиля – це вже вірусні інфекції: гепатити, холера. А потім третя – паразитози.
Небезпечне перевищення норми
Ляшко додав, що вже зараз МОЗ фіксує перевищення деяких небезпечних мікробних показників у 28 тисяч разів.
"Тому заборонене купання, вилов риби, не можна пити цю воду, поїти скот. Коли людина буде купатися в такій воді, то потенційно може виникнути захворювання. Очисні споруди перейшли на екстрені режими дезінфекції. Посилено моніторинг щодо якості води у водопровідній мережі, щоб не пропустити спалах", – пояснив міністр.
Віктор Ляшко пояснив, що якщо люди будуть дотримуватись епідемічних обмежень, спалаху небезпечних захворювань можна буде уникнути.
Що таке холера / Інфографіка 24 Каналу
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)