Один із членів екіпажу субмарини, яка зникла на шляху до Титаніка, вийшов на зв'язок
Один із членів екіпажу субмарини, яка зникла на шляху до Титаніка, вийшов на зв'язок

Один із членів екіпажу субмарини, яка зникла на шляху до Титаніка, вийшов на зв'язок

За повідомленням Берегової охорони, контакт з підводним апаратом було втрачено через 1 годину 45 хвилин після занурення в неділю. Пошуки почалися пізніше в понеділок.

Команда виходить на зв'язок

Рорі Ґолден, перший ірландець, який занурився до затонулого Титаніка, звернувся до соціальних мереж, щоб запевнити людей у своїй безпеці. 10 червня Ґолден написав у Facebook, що він перебуває в експедиції до Титаніка від компанії OceanGate Expeditions.

В його публікації немає деталей про те, що сталося, але судячи з усього, субмарина не може самостійно піднятися на поверхню. Ґолден пише: "Я в порядку. Ми всі зосереджені на борту заради наших друзів. Будь ласка, не запитуйте їхні імена, це дуже нетактовно. Будь ласка, не спекулюйте. Я вже бачив деякі коментарі в соціальних мережах, які є вкрай недоречними й нечутливими. Я дуже хочу подякувати всім, хто намагався написати мені в Message і WhatsApp. Ми маємо ситуацію, яка зараз є частиною великої пошуково-рятувальної операції, яку проводять провідні агентства. Саме на цьому зараз зосереджена наша увага. Реакція та пропозиції допомоги з усього світу справді вражають, і лише показують справжню доброту людей у такий час. Ми обмежуємо наші можливості в інтернеті, щоб зберегти пропускну здатність для скоординованих зусиль, які зараз відбуваються, тому, будь ласка, майте це на увазі. Інформація та оновлення будуть публікуватися за потреби. [...] Дякуємо всім і мислимо позитивно. Ми налаштовані позитивно".

Серед усіх цих вкрай дивних і незрозумілих формулювань можна зробити припущення, що човен міг зламатись на невідомому відрізку шляху й більше не може рухатися, тому пошукова операція все-таки потрібна, адже Ґолден не заперечує, що команді необхідний порятунок.

Нагадаємо, на борту судна "Титан" знаходяться п'ятеро людей. Одним із них називають авіатора і бізнесмена Гаміша Хардінга. 58-річний чоловік відомий як один з керівників рекордної місії з обльоту Землі через обидва полюси у 2019 році. Згідно з повідомленнями, підводний апарат здатен підтримувати життєдіяльність протягом чотирьох днів.

Контрадмірал Джон Маугер, перший командувач Берегової охорони США, який керує пошуково-рятувальною операцією, заявив, що для пошуку використовуються як американські, так і канадські літаки, а також великі кораблі, але процес є "складним", оскільки екіпаж не знає, чи спливло судно, а це означає, що вони повинні обшукувати як поверхню, так і океанські глибини, що сягають майже 13 000 футів.

Джерело матеріала
loader
loader