Запорукою залучення інвестицій для відбудови України є реформи, - посол Британії
Запорукою залучення інвестицій для відбудови України є реформи, - посол Британії

Запорукою залучення інвестицій для відбудови України є реформи, - посол Британії

Проведення реформ під час війни є надскладним завданням, однак вони є запорукою для залучення інвестицій, необхідних для відновлення України

На цьому наголосила посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс у блозі для "Української правди".

Вона розповіла, що під час спілкування з представниками громад бачила рішучість людей відбудувати свою країну і повернути життя до нормального стану, як під час війни, так і після її завершення. При цьому українці розуміють, що відбудова потребуватиме багато зусиль і ресурсів.

Посол Британії наводить оцінки Світового банку, згідно з якими вартість відновлення України вже перевищила 411 мільярдів доларів – і щодня збільшується.

"Це робить проєкт з відбудови України одним з найбільш амбітних і дорогих з часів Другої світової війни. Для його успішної реалізації Україні знадобиться співпраця не лише з урядами інших країн, а й з бізнесом. Тільки приватний сектор здатен мобілізувати інвестиції в масштабах, необхідних для задоволення потреб відновлення України. Нам потрібно об'єднати зусилля і створити умови для масштабних інвестицій з боку приватного сектора, щоб відбудувати зруйноване", - зауважує Сіммонс.

Водночас вона наголошує, що самої по собі перемоги у війні недостатньо для створення умов для відбудови – запорукою для залучення інвестицій є реформи.

"Такі принципи, як верховенство права, незалежність судової системи, нульова толерантність до корупції, прозорість державного управління та інші, є вирішальними для інвесторів і критично важливими для майбутнього України", - вказує представниця Британії.

Утім, визнає Сіммонс, продовжувати реформи в умовах повітряних атак чи дисбалансу в енергетичній системі, спричинених ударами Росії, є "надскладним завданням".

"Але я знаю, що Україна переможе. Я бачу, як вона перемагає щодня. Її люди продемонстрували мені це. І я впевнена, що Україна продемонструє це й інвесторам усього світу на Конференції (з питань відновлення України - ред.)", - зазначила Сіммонс.

Відзначимо, 21–22 червня у Лондоні відбудеться міжнародна конференція з питань відновлення України Ukraine Recovery Conference – 2023. Конференція буде зосереджена на мобілізації міжнародної підтримки для економічної й соціальної стабілізації України та процесу відновлення.

  • 23 жовтня Олаф Шольц й Урсула фон дер Ляєн закликали створити "план Маршалла" для відбудови України.
  • 2 червня Державне агентство з відновлення та розвитку інфраструктури, Європейський інвестиційний банк та банк ЄС підписали грантову угоду про виділення понад €50 млн для підтримки критичної інфраструктури та зведення тимчасових мостів у постраждалих від війни регіонах України.
  • 19 червня заступник голови офісу президента України Ростислав Шурма повідомив, що Україна шукає до 40 мільярдів доларів для фінансування першої частини "Зеленого плану Маршалла" для відновлення своєї економіки.
Теги за темою
Економіка
Джерело матеріала
loader
loader