Зеленський пояснив, чому не підписує закон про заборону ввезення книг із РФ
Зеленський пояснив, чому не підписує закон про заборону ввезення книг із РФ

Зеленський пояснив, чому не підписує закон про заборону ввезення книг із РФ

Володимир Зеленський уже рік не підписує закон про заборону ввезення та розповсюдження видавничої продукції з держави-агресора. Президент пояснив причину.

Роз'яснення президента опубліковано у відповіді на електронну петицію, яку місяць тому подав громадянин Тарас Шамайда і яка за два тижні набрала необхідних 25 тисяч підписів. Зеленський вважає, що закон про заборону ввезення книг із РФ може бути несумісний із Конституцією України та європейськими стандартами прав людини, включаючи захист національних меншин.

Президент зазначив, що було запропоновано Міністерством юстиції України використати право вето за цим законом, оскільки положення про ввезення та розповсюдження видавничої продукції мовою держави-агресора можуть порушувати статті 10 та 24 Конституції України.

Він також повідомив, що Міністерство закордонних справ вважає за доцільне ветувати цей закон, хоча підтримує створення механізмів, які б допомогли запобігти поширенню "видавничої продукції, що містить російську пропаганду", дезінформацію та маніпуляції, спрямовані на дестабілізацію політичної ситуації в Україні, країнах Європейського союзу та інших сусідні країни.

Зеленський зазначив, що на думку Міністерства закордонних справ, поточна редакція закону не відповідає стандартам Євросоюзу в галузі прав людини, включаючи свободу думки, захист прав національних меншин та заборону дискримінації за мовною ознакою. Тому ухвалення цього закону може ускладнити переговори щодо вступу України до ЄС.

Закон буде направлено стороні ЄС для оцінки його впливу на дотримання зобов'язань щодо захисту прав національних меншин, включаючи мовні права, в рамках заявки України на членство у Європейському Союзі.

Президент доручив Кабінету міністрів додатково вивчити це питання з урахуванням думки зацікавлених сторін та позиції ЄС, а потім повідомити про результати.

Нагадаємо, цей закон було ухвалено Верховною Радою 19 червня 2022 року, підписано головою парламенту Русланом Стефанчуком наступного дня і направлено на підпис президенту. Проте президент уже рік не підписує його.

Джерело матеріала
loader