ЄС може запровадити податок на заморожені активи Росії, гроші підуть на допомогу Україні, - Bloomberg
ЄС може запровадити податок на заморожені активи Росії, гроші підуть на допомогу Україні, - Bloomberg

ЄС може запровадити податок на заморожені активи Росії, гроші підуть на допомогу Україні, - Bloomberg

Лідери Європейського Союзу підтримують плани, що передбачають запровадження податку на прибуток, отриманий від активів російського Центрального банку на суму понад 200 мільярдів євро. Вони планують шукати політичну підтримку ключових країн "Великої сімки".

Як пише Bloomberg, кошти від податку передаватимуться Україні на відновлення. Лідери ЄС планують обережно вивчити такий варіант прибутку.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн раніше заявляла, що представить план до літніх канікул, проте поки що через низку перешкод поки неясно, коли це буде зроблено.

Заморожені активи Центробанку в ЄС дадуть додатковий прибуток у розмірі 3 млрд. євро. Ці активи перебувають у готівці та на депозитах. Крім того, "значна частина" їх розміщена в цінних паперах, які перетворяться на готівку в міру їх погашення протягом наступних двох-трьох років.

Більшість активів перебувають у Бельгії у розрахунковому гіганті Euroclear Ltd., де вони згенерували майже 750 мільйонів євро до першого кварталу цього року.

Фон дер Ляйєн зазначила, що Єврокомісія докладе зусиль для створення пропозиції щодо використання доходів від активів РФ.

У рамках цих же зусиль ЄС шукатиме підтримки від країн G7, незважаючи на те, що переважна більшість активів центральних банків, що потрапили під санкції, знаходяться в Європі. Це пов'язано з тим, що деякі держави хочуть отримати підтримку G7 як умову просування вперед, але це, швидше за все, залишиться пропозицією ЄС, а не ініціативою "Великої сімки".

Bloomberg пише, що ЄС та США вже обговорювали це питання, а ось переговори Штатів з іншими країнами пройдуть найближчим часом.

З політичного погляду виконавча влада ЄС також хоче, щоб низка ключових країн-членів ЄС, включаючи Бельгію та Францію, де перебуває більшість активів, твердо стояла разом, перш ніж подати офіційну пропозицію.

Також раніше в ЄС розглядався окремий варіант, який передбачав створення компанії для інвестування коштів та використання отриманих доходів для відновлення України. Однак пізніше його назвали надто складним та юридично сумнівним. Крім того, в Євросоюзі дійшли висновку, що повне вилучення активів неможливе.

Варіант з додатковими доходами від російських активів є найменш проблематичним, існує можливість, що його можуть оскаржити в суді. Деякі експерти стверджують, що відсотки і доходи, отримані від цих коштів, походять від активів, що знаходяться під санкціями, і, зрештою, належать Росії.

Офіційна пропозиція за варіантом "додаткового прибутку" розглядатиметься як інструмент зовнішньої політики - той самий інструмент, за допомогою якого вводяться санкції - і вимагатиме підтримки всіх держав-членів, щоб бути прийнятим.

Крім того, ми писали, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна готує механізм конфіскації $500 млрд. заморожених активів РФ.

Теги за темою
Євросоюз
Джерело матеріала
loader