В США вважають, що Пригожин міг стояти за виведенням контингенту ООН з Малі
В США вважають, що Пригожин міг стояти за виведенням контингенту ООН з Малі

В США вважають, що Пригожин міг стояти за виведенням контингенту ООН з Малі

Вашингтон не бачить жодних ознак того, що Вагнер відмовляється від своїх намірів експлуатувати африканські країни, “незважаючи на події минулих вихідних”.

За виведенням миротворців ООН (MINUSMA) з Малі, Африка може стояти ватажок ПВК Вагнер Євген Пригожин. Про це у п’ятницю, 30 червня, заявив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі, пише 

Він підкреслив, що США занепокоєні дестабілізаційною діяльністю бойовиків в Африці і знають про співпрацю перехідної влади Малі з “вагнерівцями”. 

“Ми знаємо, що високопоставлені малійські чиновники радилися безпосередньо зі найманцями Пригожина щодо виведення миротворців ООН з території країни”, – відзначив Кірбі. 

У Вашингтоні вважають, що Пригожин був зацікавлений у виведенні MINUSMA, щоб “просувати інтереси своєї власної приватної компанії”.

“Перехідний уряд країни заплатив ПВК Вагнер понад 200 млн доларів із кінця 2021 року, коли сили ПВК почали працювати в країні”, – зазначив координатор Ради національної безпеки США. 

На думку Кірбі, ситуація з безпекою в Малі з присутністю російської ПВК не покращилася, незважаючи на великі гроші, які нинішній режим у Малі виплатив приватній військовій компанії Вагнер.

Відомо, що миротворчий контингент ООН прибув на Малі ще в 2013 році, з тих пір в країні відбулось декілька державних переворотів, і зараз при владі перебуває військова хунта, яка конфліктує з миротворцями.

Рада безпеки Організації об’єднаних націй ухвалила рішення про повне виведення миротворчого контингенту з Малі. 

Раніше конвой міжнародної миротворчої місії ООН у Малі (MINUSMA) 21 лютого підірвався на саморобному вибуховому пристрої.



Теги за темою
США ООН Африка Вашингтон
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader