Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт ОГП.
Як зазначається, ексначальнику ГУ СБУ в Криму інкримінують «участь у злочинній організації, державну зраду, самовільне залишення місця служби військовослужбовцем, заволодіння зброєю та бойовими припасами, незаконне зберігання вогнепальної зброї (ч. 3 ст. 255, ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 407, ч. 4 ст. 410, ч. 1 ст. 263 КК України)».
Розслідування встановило, що обвинувачений був залучений співробітниками спецслужб РФ до негласної співпраці з представниками держави-агресора. Будучи активним учасником злочинної організації та діючи під керівництвом працівників ФСБ РФ, він систематично надавав інформацію про процеси, які відбувалися в державі і безпосередньо в СБУ, з метою впливу на них. До складу цієї злочинної організації також входив колишній заступник секретаря РНБО України, який нині перебуває у розшуку та знаходиться на території Росії.
Заздалегідь знаючи про плани збройних сил РФ здійснити напад з тимчасово окупованої території АР Крим на материкову частину України, підозрюваний умисно приховав цю надважливу інформацію від керівництва і заборонив інформувати з цього приводу центральне управління СБУ.
"У перші години вторгнення він свідомо блокував будь-які спроби підлеглих інформувати керівництво СБУ і суспільство про реальну ситуацію у регіоні, не вживши жодних заходів для захисту державного суверенітету", – зазначили в Офісі генпрокурора.
Обвинувачений перебуває під вартою.
Матеріали досудового розслідування щодо інших учасників злочинної організації виділено в окреме провадження у зв’язку з їх розшуком.
Досудове розслідування здійснювали слідчі Головного слідчого управління ДБР, за оперативного супроводу СБУ.
Як зазначено на сайті СБУ, йдеться про колишнього очільника Головного управління СБУ в АР Крим Олега Кулініча. Його затримали у липні 2022 року. Голова СБУ Василь Малюк особисто займався розробкою та затриманням Кулініча.
Як повідомляв Укрінформ, екскерівника Миколаївської окружної прокуратури визнали винним у державній зраді і засудили до довічного позбавлення волі.
Фото: ОГП