У КМДА запевнили, що укриття у закладах освіти Києва працюють за призначенням
У КМДА запевнили, що укриття у закладах освіти Києва працюють за призначенням

У КМДА запевнили, що укриття у закладах освіти Києва працюють за призначенням

У КМДА запевнили, що укриття у закладах освіти Києва працюють за призначенням

Однак, аби потрапити у такі укриття потрібно підтвердити особу.

Укриття та сховища у столичних закладах освіти використовуються за призначенням, запевнили у Київській міській держадміністрації. У КМДА зазначили, що рішень про обмеження їх використання міська влада не приймала.

«Наразі в закладах освіти майже 900 захисних споруд, які окремо утримуються та обліковуються. Жодне укриття в закладах освіти не визначене непридатним, вони використовуються за призначенням. Заклади освіти, їх територія і приміщення наразі активно використовуються для захисту та наданню допомоги киянам. Саме у школах, у разі потреби, базуються евакуаційні комісії, а в разі перебоїв з енергопостачанням працює 451 пункт незламності», – заявили в КМДА.

При цьому, аби потрапити у ці укриття, при собі необхідно мати документи, які підтверджують особу. Також всі заклади освіти у Києві облаштовані камерами спостереження та «тривожними кнопками». Ще три чверті закладів охороняє «Муніципальна охорона».

«Протокол комісії ТЕБ та НС від 23.06.2022 року спрямований на захист дітей від проникнення диверсійних груп і терористичних загроз. У зазначеному документі йшлося про спеціальний режим доступу до закладів освіти, а також закриття їх територій на час комендантської години та тримання зачиненими підвалів і горищ», – пояснили у КМДА.

Водночас там додали, що у протоколі не йдеться про укриття, адже всі горища і підвали, згідно з Кодексом цивільного захисту, не є захисними спорудами. Укриттями є лише спеціально облаштовані приміщення, у яких можливе тимчасове перебування людей задля захисту від дії засобів ураження.

Нагадаємо, уряд підтримав оголошення догани міському голові Києва Віталію Кличку, начальнику Київської МВА Сергію Попку та головам кількох районних державних адміністрацій у столиці. Також було підтримано проєкти розпоряджень президента України про звільнення низки голів районних держадміністрацій у кількох регіонах на тлі ситуації щодо укриттів.

Своєю чергою Рада нацбезпеки і оборони України вимагає криміналізувати відповідальність за неналежне утримання, експлуатацію обʼєктів фонду захисних споруд, а також за незабезпечення безперешкодного цілодобового доступу населення до таких обʼєктів. Відповідні пропозиції мають бути внесені урядом до парламенту до кінця липня.

Скандал довкола укриттів в офісі президента могли використати для звільнення з посади голови КМДА Віталія Кличка, який у такому разі втратив би можливість керувати виконавчим органом Київради. Де-факто це означатиме втрату впливу на справи у місті обраного киянами місцевого самоврядування.

Джерело матеріала
loader
loader