У Києві укриття, які розташовані в закладах освіти використовуються за призначенням. Рішень щодо обмеження їх використання місто не приймало.
Про це повідомили в пресслужбі Київської міської державної адміністрації. Мешканців столиці закликали не ігнорувати повідомлення про небезпеку.
"Наразі в закладах освіти майже 900 захисних споруд, які окремо утримуються та обліковуються. Жодне укриття в закладах освіти не визначене непридатним, вони використовуються за призначенням. Заклади освіти, їх територія і приміщення наразі активно використовуються для захисту та наданню допомоги киянам", – підкреслили в пресслужбі.
У КМДА уточнили, що у школах, у разі потреби, базуються евакуаційні комісії, а в разі перебоїв з енергопостачанням працює 451 пункт незламності. Громадянам, для того щоб потрапити всередину, необхідно мати при собі документи, які посвідчують особу.
Всі заклади освіти столиці облаштовані достатньою кількістю камер спостереження та "тривожною кнопкою". Крім того, три чверті закладів фізично охороняє "Муніципальна охорона".
"Протокол комісії ТЕБ та НС від 23 червня 2022 року спрямований на захист дітей від проникнення диверсійних груп і терористичних загроз. У зазначеному документі йшлося про спеціальний режим доступу до закладів освіти, а також закриття їх територій на час комендантської години та тримання зачиненими підвалів і горищ. У Протоколі не йдеться про укриття, адже всі горища і підвали, у розумінні Кодексу цивільного захисту, не є захисними спорудами. Укриттями є лише спеціально облаштовані приміщення, у яких можливе тимчасове перебування людей задля захисту від дії засобів ураження", – резюмували в КМДА.
Як повідомляв OBOZREVATEL, президент України Володимир Зеленський звільнив чотирьох голів районних адміністрацій Києва. Посад позбулися голови Подільської, Дніпровської, Святошинської та Деснянської РДА. У цих районах ситуація з підготовкою укриттів для мешканців столиці була незадовільною.
Лише перевірена інформація у нас в Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!