Як передає Укрінформ, про це повідомляє News Maker.
З 30 червня до 4 липня у Ванкувері, Канада, відбулася щорічна сесія Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). На сесії ухвалили резолюцію про ситуацію в Молдові.
"Уперше делегати закликали всі сторони розпочати політичні дискусії, щоб замінити нинішню миротворчу місію в придністровському регіоні на багатосторонню міжнародну цивільну місію", - йдеться в повідомленні.
Також члени Парламентської асамблеї ОБСЄ визнали, що конфлікт у придністровському регіоні Молдови, як і раніше, становить серйозну загрозу безпеці та стабільності в регіоні ОБСЄ.
Члени організації підтвердили свою прихильність досягненню мирного, всеосяжного і міцного розв'язання тривалого конфлікту за повної поваги до суверенітету, незалежності та територіальної цілісності Молдови в межах її міжнародно визнаних кордонів.
Водночас Парламентська асамблея ОБСЄ закликала Росію вивести свої війська з території Молдови та утилізувати боєприпаси, що перебувають на складі поблизу села Колбасна в придністровському регіоні Молдови.
Варто зазначити, що 2020 року президентка Мая Санду запропонувала замінити російських миротворців у невизнаному Придністров'ї на цивільну місію під егідою Організації з безпеки та співробітництва в Європі.
"Оскільки давно немає небезпеки військових дій, цю місію потрібно зробити цивільною під егідою ОБСЄ. Це - позиція Молдови, яку я підкреслюю", - сказала тоді Санду.
Глава зовнішньополітичного відомства Тирасполя Віталій Ігнатьєв тоді заявив, що змінити формат миротворчої місії не можна, оскільки придністровський конфлікт не врегульовано.
Як повідомляв Укрінформ представник невизнаного Придністров'я у Москві озвучив заклик до Росії збільшити кількість так званих "миротворців" через "погіршення ризиків безпеки" в регіоні.