Раніше нейтральні Австрія та Швейцарія, підписали меморандум стосовно своєї участі в Європейській ініціативі Sky Shields під час щорічної тристоронньої зустрічі країн D-A-CH (Німеччини Австрії Швейцарії) у Берні.
Про це повідомляє Федеральна рада Швейцарії.
Сьогодні під час щорічної тристоронньої зустрічі Німеччини Австрії Швейцарії D-A-CH, на яку до Берна прибули міністри оборони Австрії та Німеччини Клаудія Таннер і Борис Пісторіус.
Три міністри оборони підписали меморандум про взаєморозуміння щодо участі в Європейській ініціативі “Щит неба” Sky Shields (ESSI).
Ця ініціатива спрямована на покращення протиповітряної оборони в Європі та координацію закупівель протиповітряних систем.
Крім того, було укладено угоду про сприяння дослідницькому співробітництву в галузі озброєнь.
- Реклама -.
Головними темами зустрічі були безпекова ситуація в Європі, наслідки війни в Україні, тристороння співпраця та військова миротворчість.
Федеральний радник Віола Амхерд та міністри оборони Австрії та Німеччини Клаудія Таннер і Борис Пісторіус обмінялися думками щодо наслідків нападу росії на Україну для безпеки та шляхів підтримки України.
Підписання меморандуму про взаєморозуміння стосовно міжнародного співробітництва в рамках ESSI означає, що Швейцарія тепер визначить області співпраці, в яких вона планує зміцнювати свою участь.
Наприклад, це може включати покращення синергії в системі Patriot GBAD шляхом обміну інформацією та спільних навчань.
Участь у такій ініціативі також може призвести до економії коштів.
Європейська ініціатива “Небесний щит” Sky Shields (ESSI) – це німецька ініціатива з наземної протиповітряної оборони в Європі.
Ініціатива була започаткована в серпні 2022 року і спрямована на посилення протиповітряної оборони в Європі і кращу концентрацію зусиль в цій галузі.
ESSI має на меті краще координувати і, де це доречно, об’єднувати проєкти закупівель у сфері протиповітряної оборони в Європі.
Це дасть змогу використовувати економію від масштабу, покращити оперативну сумісність, а отже, сприятиме співпраці в галузі підготовки, технічного обслуговування і логістики.
Таким чином, основна увага приділяється економічним міркуванням і перевагам скоординованого підходу на європейському рівні.