Розроблено критерії для виїзду за кордон за системою Шлях
Розроблено критерії для виїзду за кордон за системою Шлях

Розроблено критерії для виїзду за кордон за системою Шлях

Мінінфраструктури вже розробило проєкт змін до постанови з конкретними критеріями для виїзду, і цей проєкт уже передано до Кабінету Міністрів.

Мінінфраструктури розробило критерії для виїзду за кордон за системою Шлях, оскільки поки що не існує спільних критеріїв для виїзду. Про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач, Українське радіо.

Повідомляється, що система Шлях була створена до початку широкомасштабного російського вторгнення і дозволяла виїжджати за кордон ліцензованим вантажним і пасажирським перевізникам, а понад рік тому до цього списку додали волонтерів, які привозять з-за кордону гуманітарну допомогу для ЗСУ.

“Для цього були внесені зміни в законодавство, які дозволили обласним військовим адміністраціям та Міністерству інфраструктури вносити в систему осіб, які мали би виїжджати за гуманітарною допомогою”, – розповів заступник міністра.

Але цю систему досить швидко почали використовувати спритники для уникнення мобілізації. Повідомляється, що цим скористались близько 19 тисяч військовозобов’язаних чоловіків.

“Ця система на сьогодні працює недосконало і потребує змін, над якими ми зараз й працюємо… Зараз у законодавстві, на жаль, немає будь-яких критеріїв, які б говорили, яким чином відмовляти тому чи іншому волонтерові в поїздці. Якщо написана заява, що ми благодійна організація і просимо випустити таких-то людей, які їдуть за гуманітарною допомогою для такого органу влади чи військової частини, це формально дозволяє включити особу в Шлях. Жодних критеріїв на перевірки поки що немає”, – наголосив Деркач.

Мінінфраструктури, як повідомив посадовець, не приймає заяви від фізичних осіб, а тільки від благодійних фондів з досвідом роботи, а обгрунтування має бути підкріплене листом отримувача благодійної допомоги, але є чимало випадків зловживань з боку ухилянтів або непорозумінь зі справжніми волонтерами.

На його переконання, без внесення системних змін у законодавство цю проблему буде вирішити непросто, але Мінінфраструктури вже розробило проєкт змін до постанови з конкретними критеріями для виїзду, і цей проєкт уже передано до Кабінету Міністрів.

Нагадаємо, нардепку Людмилу Марченко затримали після отримання другої частини хабаря за шахраювання з системою Шлях.

11 липня Марченко та її помічниці повідомили про підозру. Жінок звинувачують у тому, що за хабар 5300 доларів вони допомагали чоловіку незаконно виїхати за кордон.

НАБУ оприлюднило частину доказів, зокрема розмови фігурантів, де обговорюються деталі махінації. На відео зафіксовано також момент передачі грошей помічницею нардепці та як Марченко намагалась позбутися речових доказів, викинувши долари за паркан свого обійстя.



Джерело матеріала
loader
loader