"Не дипломатична заява": у Польщі розлютилися через твіт Шмигаля про блокаду зерна
"Не дипломатична заява": у Польщі розлютилися через твіт Шмигаля про блокаду зерна

"Не дипломатична заява": у Польщі розлютилися через твіт Шмигаля про блокаду зерна

Про це передає кореспондентка 24 Каналу із Брюсселю. Крім того, Яблонський заявив, що Польща значно допомагає Україні після того, як на неї повномасштабно напала російська армія.

Яблонський розкритикував твіт Шмигаля про зерно

За результатами зустрічі Ради ЄС, заступник міністра закордонних справ Польщі позитивно оцінив створення спеціального сектору у Європейському фонді миру для подальшої підтримки України.

Яблонський зазначив, що ще тривають обговорення всіх деталей. Зокрема, у Варшаві вважають, що допомога має відбуватися не коштом європейських платників податків, а шляхом використання заморожених російських активів.

Окрім цього, зараз точаться дискусії, чи буде продовжена заборона на імпорт українського зерна Єврокомісією після 15 вересня. У Варшаві цю заборону планують продовжити в односторонньому порядку, якщо у Брюсселі це рішення не узгодять.

Відповідаючи на запитання журналістів, Яблонський відреагував на твіт прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. У соцмережі Шмигаль розкритикував намір Польщі продовжити заборону та назвав це недружнім кроком.

Я бачив цей запис і можу сказати, що це дуже дипломатична заява. Польща допомагає Україні значною мірою, і все, що ми робимо для неї, ми робимо і для інших союзників,
– відповів він.

Яблонський зазначив, що Польща буде підтримувати Україну так, як це вигідно самій Польщі. За словами замміністра, способом ведення політики повинні бути "не агресивні пости у Твіттері, а радше захист того, що Польща дійсно зробила для України".

"Ми завжди будемо відстоювати свої інтереси. Якщо хтось обіцяє доступ на польський ринок, не порадившись з польським урядом, думаю, що може так статися, що ці обіцянки просто не будуть виконані", – сказав Яблонський журналістам.

Загалом, у Варшаві виступають за покращення відносин України із європейськими партнерами та приєднання до європейського ринку. Проте, заступник очільника МЗС Польщі заявив, що Польща готова захищати інтереси своїх фермерів, підприємців та споживачів.

Що відомо про блокаду українського зерна Польщею

  • Нещодавно прем'єр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що країна не відкриватиме кордон з Україною для зернових продуктів після 15 вересня. Саме тоді має сплисти термін мораторію на імпорт українського зерна.
  • Натомість у Єврокомісії наголосили, що не отримували запит на продовження заборони. Ба більше, там заявили, що наполегливо працюють над тим, аби збільшити можливості експортування українського зерна.
  • Окрім Польщі не хочуть імпортувати українське зерно такі країни, як Болгарія, Угорщина, Румунія і Словаччина. Вони також звернулись до ЄС із проханням продовжити заборону на імпорт українського зерна після 15 вересня.
Теги за темою
Польша Кабмін Денис Шмигаль
Джерело матеріала
loader
loader