Велика Британія пом'якшує санкції проти російських олігархів: розморожує гроші на оплату кухарів та водіїв
Велика Британія пом'якшує санкції проти російських олігархів: розморожує гроші на оплату кухарів та водіїв

Велика Британія пом'якшує санкції проти російських олігархів: розморожує гроші на оплату кухарів та водіїв

Попри те, що гроші підсанкційних російських олігархів у Великій Британії заморожені, вони продовжують ними користуватися. До того ж, з дозволу самої Британії: лише у 2022 році міністерство фінансів Сполученого Королівства схвалило щонайменш 82 запити росіян на часткове розморожування коштів для "базових потреб".

Про це повідомляє The New York Times. За його інформацією, витрачати ці гроші олігархам дозволили, зокрема, на шоферів, кухарів та покоївок.

Наприклад, зазначається, співзасновник "Альфа-Груп" Михайло Фрідман, який перебуває під британськими санкціями з весни-2022, отримав за 10 місяців доступ до близько 400 тис. доларів. Крім того, йому додатково виділили щомісячну допомогу 7 000 фунтів на "потреби сім'ї".

Партнеру Фрідмана Петру Авену виділили щомісячну допомогу у 60 тис. фунтів. З яких 45 тисяч було переведено охоронній компанії фінансового менеджера Авена Стівена Гейтера.

"Британський уряд називає Фрідмана та Авена "прокремлівськими олігархами", тісно пов'язаними з російським президентом Володимиром Путіним. Обидва вони заперечують", – нагадали автори матеріалу.

Заявок більше в рази

Хто ще з російських олігархів отримав частковий доступ до своїх заморожених коштів у Британії, не вказується. Проте наголошується:

  • після початку повномасштабної війни Росії проти України кількість відповідних заявок склала понад1 000;
  • схвалено було 82;
  • скільки було відхилено – невідомо. Як і, відповідно, скільки ще перебуває на розгляді.

Підрив санкцій

Автори матеріалу нагадують: заяви британської влади щодо санкційної політики проти Росії завжди були жорсткими і спрямованими на "припинення фінансування російської військової машини". Однак насправді, визнають вони, "британська програма санкцій проти вторгнення Росії в Україну виявилася хиткою".

Втім, є незадоволені такою політикою і в Сполученому Королівстві. І йдеться, наголошується, зокрема, про людей, пов'язаних з наглядом за дотриманням обмежень.

"Агенти правоохоронних органів, які займаються потенційними злочинними порушеннями фінансового чорного списку, були розчаровані цими рішеннями та системою ліцензування. Адже, на їхню думку, це підриває санкції", – розповіли аналітики.

Навіщо Великобританія це робить

Причини, через яку британська влада надає підстанційним російським олігархам частковий доступ до їх заморожених засобів, за словами авторів матеріалу, суто економічні. Зокрема, це бажання:

  • зберегти "приплив грошей на економіку".

"У недавньому урядовому звіті йдеться, що ліцензії видаються для захисту індивідуальних потреб. І потреб бізнесу у Великій Британії", – зазначають аналітики.

  • Заощадити бюджетні кошти – оскільки при арешті майна витрати на його утримання має покривати держава.

"Утримання яхт та особняків – це величезні витрати. Але це не пояснює дозволу витрачати гроші на особистих шоферів та кухарів", – наголошують автори матеріалу.

США теж таким займаються

Втім, визнають вони, подібний доступ до заморожених коштів видають російським олігархам й США. Проте, зазначається, Вашингтон зазвичай видає ліцензії:

  • з гуманітарних причин;
  • для покриття основних витрат на проживання та оплату юридичних послуг.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Велика Британія зняла фінансові санкції з російського мільярдера Олега Тінькова. У бізнесмена формально більше немає ані російських активів,ані громадянства РФ, а тому застосування обмежень щодо нього стало юридично необґрунтованим.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel, Threads та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader