Ми втрачаємо головний ресурс - людей: Аеророзвідники б'ють на сполох через брак дронів на фронті
Ми втрачаємо головний ресурс - людей: Аеророзвідники б'ють на сполох через брак дронів на фронті

Ми втрачаємо головний ресурс - людей: Аеророзвідники б'ють на сполох через брак дронів на фронті

Якщо ми воюватимемо так, як зараз, то ми будемо змушені сісти за стіл переговорів протягом року. Тому що втратимо головний ресурс – людей.

Про це заявила керівник "Центру підтримки аеророзвідки" Марія Берлінська.

"Все разом - міністерство оборони, мінцифри, "Армія дронів", волонтери не покривають 10% від потреби. Сучасна війна - це найбільша в історії людства війна дронів. Так вважаю не тільки я, а й багато військових експертів, - каже Марія Берлінська. Єдиний невiдновний наш ресурс — це люди.Все решта ми відбудуємо.Якщо нам згодом дадуть більше танків і літаків, у нас буде чим воювати, у нас не буде ким воювати.Тож основне завдання — зберегти людей, армію.Якщо не вкладатимемо. у свою армію, то годуватимемо чужу, тому дефіцит дронів на фронті – це закладання поразки уповільненої дії через рік-півтора, якщо у нас не буде чим воювати, то нам доведеться сідати за стіл переговорів на невигідних умовах. немає більш ефективного вкладення,ніж вкладення в дрон.

За словами Берлінської, у неї викликають бунт новини про те, коли зараз вкладаються гроші у відновлення того чи іншого нежитлового приміщення.

"Якщо гроші вкладаються у відновлення школи, зруйнованої російським танком – це вкладення у наслідки. Нам потрібно зробити так, щоб БПЛА знайшов цей танк, а інший – підірвав би цей танк. Тоді не буде наслідків на мільярди гривень, не буде зруйнованих життів, не буде потреби у протезах. Наша проблема, що ми часто працюємо лише з наслідками, а треба працювати з причинами – спалювати російські танки, гармати, склади. Це можна робити дронами", - каже волонтер.

Берлінська наводить приклади, коли відносно недорогий безпілотник вартістю 500-600 доларів знищує БМП та мінометні розрахунки противника.

Резюмуючи, Марія Берлінська каже, що завдяки зусиллям волонтерської команди було усунуто низку бюрократичних перешкод. "Але частина цих перешкод залишилася. Наприклад, залишилася проблема з імпортом комплектуючих. Насамперед – це проблема з проходженням митниці. Коли інженери витрачають місяці, щоб завезти комплектуючі, купити верстати – це закладання помилок".

Джерело матеріала
loader
loader