Великий фейл: політолог проаналізував саміт "Росія – Африка"
Великий фейл: політолог проаналізував саміт "Росія – Африка"

Великий фейл: політолог проаналізував саміт "Росія – Африка"

Про це 24 Каналу заявив політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко. Він зауважив, що брати у заході участь відмовиласябільшість лідерів держав Африки.

Особливо, після того, як росіяни почали обстрілювати Одещину, зокрема, портову інфраструктуру України й внаслідок цього вартість пшениці на біржі зросла на понад 13%.

Тобто, усі навіть в Африці та на інших континентах розуміють, що Путін збожеволів. Він чомусь подумав, що тут буде "збирати жебраків, буде їм дарувати зерно як золото". Нібито він є очільником якогось "неорадянського союзу",
– зауважив Чаленко.

Саме таке ставлення до африканських країн має російський диктатор – нібито нині середина 20 століття. На саміті відчувалося обурення лідерів країн Африки, які туди приїхали. Хоча воно було ще й до самого саміту. Адже Кенія вихід Росії із зернової угоди назвала "ударом в спину".

Аналіз саміту "Росія – Африка": дивіться відео

Спочатку зірвати, а потім запропонувати

Володимир Путін сам зірвав зернову угоду, а потім запропонував країнам Африки своє зерно безоплатно. Однак президент ПАР Сиріл Рамафоса закликав російського диктатора відновити зернову угоду.

Така заява Рамафоси, на думку політолога, показала, що кожен крок Путіна приводить до погіршення – так бункерний дід просто "стріляє" собі в ногу або не лише ногу.

"Це реально російська рулетка безпосередньо для кремлівського керівництва", – наголосив голова Центру аналізу та стратегій.

Однак зрозуміло, що все це відбувається не просто через фейли Росії, але й через те, що Африка сама по собі стає більш активним учасником геополітичних світових процесів. З нею спілкуються різні сторони, зокрема, Україна. Українська сторона все більше доносить до африканських країн свою позицію – обговорюються не лише поставки зерна, але й мирний план України.

Це дійсно повний фейл не лише для Путіна, але й для Лавруши (міністра закордонних справ Росії – 24 Канал), Пєскова, для всіх їхніх пропагандистів, які хоча б якось намагаються витиснути позитив, але в них цього не виходить,
– сказав Ігор Чаленко.

Про "мир" заговорив неспроста

Російський диктатор на саміті заявив, що Росія ніколи "не відмовлялася від переговорів" і "готова до продовження діалогу". Говорив Путін і про те, що країна-агресорка буцімто готова шукати "шляхи мирного врегулювання" ситуації щодо війни в Україні.

Та цей виступ бункерного діда перед країнами Африки "про мир" спрямований на те, аби розмити дійсно логічні мирні ініціативи Києва, які підтримує цивілізований світ.

Росія використовувала африканські країни, наприклад, для посилення своєї позиції в Генасамблеї ООН. Однак, зважаючи на динаміку їхнього голосування, позиція країни-агресорки слабшала. Нині Африка має більш відсторонену позицію.

"Путін намагається хоч трошечки витиснути з нинішніх можливостей все, що реальне, але переконаний, що навіть у того ж Пригожина більше шансів домовитися з африканськими країнами, ніж у Путіна. Його в Африці поважають набагато більше, ніж Путіна", – зауважив політолог.

Саміт Росія-Африка: новини

  • На саміті Владімір Путін пообіцяв африканським країнам російське зерно, замість українського після виходу Росії із зернової угоди. Диктатор надав частину зерна безоплатно. Утім заявив, що співпраця далі може бути на "комерційній основі".
  • Натомість президент ПАР Сиріл Рамафоса заявив, що лідери країн Африки прийшли сюди не для того, щоби просити якісь "дари" для Африканського континенту. Африка запропонувала реалізувати Чорноморську зернову ініціативу.
  • Голова Африканського союзу та президент Коморських Островів зазначив, що Путін нібито "готовий вести діалог і знайти рішення", аби припинити війну в Україні. Африканський союз готовий стати у цьому посередником. Він наголосив, що пропозицій бункерного діда щодо постачання зерна для Африки – "недостатньо".
Теги за темою
Росія Володимир Путін Африка
Джерело матеріала
loader
loader