Європейський Союз зіткнувся з дефіцитом робочої сили, тож робота за кордоном для українців більш ніж доступна. У той же час найбільший попит на робітничі професії.
Про це пише today.ua.
Так, класифікатор професій ЄС включає понад 700 спеціальностей, але своїх професіоналів Європі вистачає тільки для 321. За сотнями спеціальностей, що залишилися, є гострий дефіцит.
Головна проблема – демографічна, тому Єврокомісія рекомендувала країнам ЄС змінити трудове та міграційне законодавство для можливості залучати більше працівників із третіх країн.
Деякі країни почали займатись цим питанням ще до публікації рекомендацій ЄК. Наприклад, у Німеччині згодні приймати на роботу молодь їхніх третіх країн для заповнення порожніх ніш на ринку праці. Подібні зміни готуються і в інших країнах.
У звіті Європейського управління праці (EURES) опубліковано топ-20 спеціальностей, яких найбільш гостро потребує європейський ринок праці:
- Муляри та суміжні працівники;
- Теслярі та столяри;
- Водiї вантажiвки;
- Наладчики та оператори металообробних верстатів;
- Медсестри;
- Сантехніки та упорядники труб;
- Електрики на будівництві;
- Зварювальники та різьбярі;
- Бетоноукладачі та суміжні працівники;
- Робочі із листового металу;
- Упорядники підлоги та плитки;
- Розробники програмного забезпечення;
- Кухарі;
- Будівельні робітники;
- Електрослюсарі та слюсарі;
- Програмісти додатків;
- Лікарі загального профілю;
- Водії автобуса та трамвая;
- Слюсарі та ремонтники автотранспорту;
- Лікарі-фахівці.
Тобто найбільше дефіцит відчувається в робітничих професіях, проте є позиції, де потрібні фахівці з вищою освітою – лікарі, айтішники тощо.
Ринок праці в Україні активно відновлюється після початку повномасштабної війни. Вакансій стає більше, а зарплати зростають.