Дієтологи назвали дві модні дієти для схуднення, які можуть загрожувати життю
Дієтологи назвали дві модні дієти для схуднення, які можуть загрожувати життю

Дієтологи назвали дві модні дієти для схуднення, які можуть загрожувати життю

Дієтологи б’ють на сполох – заради схуднення деякі люди, здебільшого жінки, вдаються до новомодних дієт, які можуть становити серйозну загрозу здоров’ю та навіть життю.

Зокрема мова про грейпфрутову дієту і дієту з гонадотропним гормоном.

Дієтологині Ліза Річардс та Триста Бест вважають саме ці дві дієти найбільш небезпечними.

Грейпфрутовая дієта, яка насправді існує з 30-х років минулого століття, полягає в тому, щоб уживати грейпфрут чи грейпфрутовий сік перед кожним прийомом їжі.

Дехто з її адептів вважає, що це допомагає схуднути, однак Ліза Річардс попереджає, що ця дієта дуже обмежувальна, вона виключає інші життєво важливі для організму продукти.

– По-перше, це може призвести до небезпечного дефіциту поживних речовин, а по-друге, от вже іронія – після припинення дієти можливе стрімке зростання ваги, – говорить дієтологиня.

Так що на стійке схуднення годі сподіватися.

Більше того, грейпфрутовий сік може взаємодіяти з ліками, які людина приймає, і викликати або посилювати побічні ефекти, що можуть становити загрозу життю.

Друга небезпечна дієта – дієта хоріонічного гонадотропіну людини, яка передбачає ін’єкційне введення гормону і максимальне зменшення вживаних калорій – зазвичай, до близько 500 в день.

– Незважаючи на заяви про те, що ХГЛ сприяє втраті жиру і зменшує відчуття голоду, немає жодних наукових доказів, які б підтверджували ці твердження, – попереджає Триста Бест.

За словами дієтологині, використання ХГЛ може викликати у жінок гормональний дисбаланс, спровокувати утворення тромбів і розвиток синдрому гіперстимуляції яєчників.

Та й обмеження в 500 калорій на день загрожує втратою м’язової маси та сповільненням метаболізму.

– Обмеження організму в енергії та харчуванні призводить до втоми, слабкості та потенційних довгострокових ризиків для здоров’я, – попереджає Бест.

Отже, жодна з цих двох дієт не має наукової обґрунтованості і не схвалена авторитетними медичними організаціями.

Дієтологи переконані, що стійка втрата ваги і загальне поліпшення здоров’я краще досягаються не завдяки дієтам, а з допомогою збалансованого харчування і регулярній фізичній активності.

Джерело:

Фото: Згенеровано ШІ

Теги за темою
Мода
Джерело матеріала
loader
loader