КИЇВ. 3 серпня. УНН. Китай може направити свого представника на переговори щодо України, які проведе Саудівська Аравія цими вихідними у Джидді, ним може стати спецпредставник КНР Лі Хуей, повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела в Європі та США, пише УНН.
Цитата
"Очікується, що Сі (глава КНР Сі Цзіньпін - ред.) направить посланця Китаю з питань миру Лі Хуея на міжнародну конференцію, що підтримується Україною, метою якої є визначення умов можливої мирної угоди, за словами європейських та американських офіційних осіб. Це ознаменувало б значне зрушення, оскільки Пекін утримався від участі у першому засіданні групи, яке відбулося у Копенгагені у червні", - пише видання.
Деталі
Як зазначає видання, минулого тижня Україна та Саудівська Аравія розіслали запрошення приблизно 30 країнам, що вдвічі перевищує кількість тих, які взяли участь у червневій зустрічі у Копенгагені. Деякі країни, як вказано, можуть сконтактувати, а не з’явитися.
Очікується, що там будуть США та кілька європейських країн, включаючи Велику Британію, Францію, Німеччину та Польщу. Так само як і Південну Африку, Туреччину, Індію та Бразилію. "Але є сумніви в тому, скільки країн прийде, і велике питання навколо Китаю. Пекін проігнорував переговори в Копенгагені, але офіційні особи США та Європи заявили цього тижня, що Китай, імовірно, направить свого представника до Джидди. Як найважливіший зарубіжний союзник росії, Китай сприймається як вирішальний чинник посилення підтримки переговорів", - вказує видання.
Участь Китаю, пише видання, надасть рідкісну можливість для взаємодії США та Китаю щодо війни, оскільки очікується також присутність радника президента США Джо Байдена з національної безпеки Джейка Саллівана. Учасники стежитимуть за будь-якими ознаками того, що ставлення Пекіна до конфлікту та його завершення змінилося, зауважує видання.
При цьому росії там не буде.
Цього тижня російські офіційні особи, як зазначається, "подали неоднозначні сигнали" про те, як вони бачать процес, який розпочався із зустрічі наприкінці червня у Данії. кремль заявив, що уважно стежитиме за тим, що відбувається, а прессекретар мзс росії марія захарова назвала зустріч "обманом".
"Проте зустріч є частиною потенційно важливого процесу, який, як сподіваються Україна та ті, хто підтримує її на Заході, може призвести до вироблення загального набору принципів з важливими країнами, що розвиваються, для побудови майбутніх мирних переговорів на користь Києва. Багато з цих країн, такі як Бразилія, Індія і Південна Африка, в основному займали нейтральну позицію щодо війни", - зазначає видання.
Україна та європейські офіційні особи сподіваються, що цей процес, як повідомляється, "призведе до великого мирного саміту, на якому учасники зможуть підписати спільне бачення того, як має закінчитись війна".
Доповнення
Як повідомляло Politico, після переговорів у Джидді зустріч по Україні на рівні глав держав може відбутися на полях ГА ООН або G20 в Індії у вересні.