Російських ботів треба інформаційно знищувати, банити, а не сперечатися з ними. Таку пораду дав представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в інтерв’ю Українському Радіо.
Він наголосив, що Росія не шкодує грошей на ботоферми іпсошників. І чим далі триває розв'язана РФ війна, тим більш підступними можуть бути інформаційно-психологічні операції (ІПСО).
«Здебільшого точки входу носять м’який характер. Після чергового обстрілу росіянами території України, наприклад, з’являється повідомлення, дзвінок чи лист від якогось далекого родича із РФ: “Як ви там? Читав, що по вашому місту прилетіло. У вас усе гаразд?”», – навів приклад інформаційної роботи ворога Юсов. Як правило, за його словами, це не має жодних результатів. Але ставка робиться на втому суспільства, деморалізацію, кратне повторнення брехливих пропагандистських наративів. Мовляв, «це все треба зупиняти», «головне — якомога швидкий мир», «ми ж брати», «у всьому винна Америка» тощо.
Разом із наступом на деяких ділянках фронту, який намагаються продовжувати росіяни, вони не покидають спроби атакувати й розум, психіку і серця воїнів ЗСУ та їхніх родин, говорить представник ГУР.
«Зрозуміло, що мати і дружина, яка чекає на повернення свого сина і чоловіка з фронту, — це вразлива категорія. Так само вразлива категорія — родини наших військовополонених. Ворог активно намагається використовувати ці слабкі місця, проте здебільшого безуспішно», — пояснює Юсов.
Такий вид ІПСО, як намагання вплинути на психологічний стан українських оборонців та їхні родини, кажуть в ГУР, не зупиняється фактично від 2014 року і можливо навіть раніше. Але воно має хвилеподібний характер.
«Починати діалог із ботом ворога — це все одно, що сперечатися з російським танком. Танк окупантів заслуговує лише одного — ліквідації, а бот — бану», — зазначає Андрій Юсов.
Раніше Управління стратегічних комунікацій ЗСУ попереджало, що Росія активізує свої інформаційно-психологічні операції в соцмережахщодо потенційного контрнаступу українських військ. Для цього планують використовувати старі відео та фото, які показують підбиту техніку, загиблих, полонених тощо.