Нафта здорожчала через Росію та Саудівську Аравію – Reuters
Нафта здорожчала через Росію та Саудівську Аравію – Reuters

Нафта здорожчала через Росію та Саудівську Аравію – Reuters

Нафта на світових ринках здорожчала. Станом на 06:09 за Грінвічем, жовтневі ф'ючерси марки Brent зросли в ціні на 2 центи – до 85,16 долара за барель, а вересневі марки West Texas Intermediate (WTI) – на 9 центів, до 81,64 долара.

Про це повідомляє Reuters. Зазначається: загалом ціни підвищуються вже 6 тижнів поспіль – після того, як Саудівська Аравія та Росія оголосили про скорочення видобутку.

При цьому, наголошується, від своєї політики ці країни відмовлятися наміру не мають. Так:

  • Саудівська Аравія 3 серпня продовжила добровільне скорочення видобутку нафти на 1 млн барелів на добу до кінця вересня;
  • Росія оголосила про скорочення експорту у вересні на 300 тис. барелів на добу.

"Продовження скорочення видобутку Саудівської Аравії та позиції Росії напередодні зустрічі організації країн-експортерів нафти ОПЕК+ викликали побоювання з приводу постачання. І вплинули таким чином на вартість ресурсу", – йдеться у повідомленні.

США можуть вплинути на вартість нафти

Втім, зазначається, є всі підстави припускати, що в майбутньому ціни на нафту знизяться навіть при скороченні пропозиції ресурсу. Посприяти цьому може ситуація, що склалася в США.

"Останні дані зі Штатів свідчать про напруженість на їхньому ринку праці та уповільнення економічного розвитку сектора послуг. Це може призвести до стримування попиту на нафту та зниження цін на неї – навіть при скороченні пропозиції", – пояснили аналітики.

Роль Європи

На зниження попиту – а з ним і цін – може вплинути і ситуація в Європі. За словами авторів матеріалу, у липні спад ділової активності в єврозоні погіршився більше, ніж передбачалося раніше. У зв'язку з чим "Банк Англії підвищив відсоткову ставку до 15-річного максимуму".

"Підвищена вартість позик для підприємств та споживачів може уповільнити економічне зростання. І знизити попит на нафту", – пояснили експерти.

Як повідомляв OBOZREVATEL, тим часом 24 липня, набула чинності заборона на доступ до портів ЄС танкерів, які перевалюють нафту РФ та підозрюються у порушенні цінової стелі. Це розширення нафтових обмежень щодо Росії передбачене 11-м пакетом санкцій проти агресора.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader