Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман. На його думку, загроза повноцінних бойових дій між вагнерівцями та сусідами Білорусі є цілком реальною.
Росія дійсно готується до нападу
Те, що Росія не стягнула до кордону десятки тисяч військових, не означає, що нападу на країни НАТО не буде. Адже Путін має геть інші цілі: він не збирається окуповувати Польщу, але може прагнути створити там плацдарм.
Це може нагадувати Придністровський сценарій: після загарбання невеликої території Росія може зупинитися й перейти до оборони, кинувши цим виклик країнам НАТО.
"Путін говорить про Польщу ті самі слова, які вже казав напередодні повномасштабного вторгнення в Україну", – зауважив Шейтельман.
Польща також готова до нападу
Поляки не недооцінюють загрозу від Росії. Вони слідкують за кожною дією ворога і готові завдати удар у відповідь. Питання лише в тому, наскільки потужним буде цей.
"Уявімо, що ПВК "Вагнер" заходить у Сувальський коридор. З військової точки зору, Польща муситиме бити по логістиці цього угруповання, а фактично – по військових об’єктах Білорусі. Це було б цілком легальною та ефективною відповіддю, яка б найшвидше зупинила ймовірне вторгнення", – переконаний політтехнолог.
Порівняно з Україною, у Польщі є одна перевага. Попри те, що її армія слабша за українську, все озброєння, яке вона має, можна застосовувати без будь-яких обмежень.
Михайло Шейтельман про ситуацію на кордоні Білорусі: дивіться відео
Війна з НАТО стане кінцем режиму Лукашенка
Лукашенко буде з усіх сил намагатися зробити так, щоб його погрози залишилися лише погрозами. Адже щойно ПВК "Вагнер" використає Білорусь для свого наступу, кінець його режиму, а можливо, і республіки Білорусь буде неуникним.
Це означатиме, що війна між НАТО та Росією відбуватиметься на території Білорусі. За таких умов ніхто не зважатиме на недієвий суверенітет цієї країни.
Що відбувається на кордоні Білорусі: останні новини
- Цього тижня Росія та Білорусь вдалися до чергової зухвалої провокації на кордоні з Польщею. Для цього було використано два білоруські гелікоптери, які залетіли в повітряний простір Польщі на кілька кілометрів.
- Через те, що ці гелікоптери летіли на наднизькій швидкості, радари польської армії не змогли їх зафіксувати. Як наслідок, Польща декілька годин відмовлялася підтверджувати факт порушення її кордону, і лише згодом визнала, що ця подія справді відбулася.
- Реакція наших сусідів та НАТО в цілому на цю провокацію була досить стриманою. Хоча пізніше польський міністр оборони наказав посилити патрулювання кордону та в разі потреби застосувати зброю.