КИЇВ. 8 серпня. УНН. На території України циркулює 14 штамів COVID-19, секвенування на мутації буде продовжено під час епідсезону 2023/2024, повідомив заступник міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар Ігор Кузін у коментарі, поширеному у вівторок МОЗ, пише УНН.
Цитата
"Наразі на території України циркулює близько 14 різних штамів вірусу. Секвенування дозволяє відстежувати наявні штами та характер мутацій, які виникають - для вживання оперативних заходів в разі збільшення випадків захворюваності восени і взимку", - цитує Кузіна пресслужба МОЗ.
Деталі
З його слів, продовження секвенування - важливий компонент епіднагляду, "враховуючи, що підхід до нагляду та нових випадків цього сезону буде спрощено". "Зокрема, нові випадки захворювання лікарі реєструватимуть аналогічно до грипу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій. У кожній області спеціалісти центрів контролю та профілактики хвороб продовжать відбирати зразки, лабораторно досліджувати штами та вивчати мутації, які виникають", - зазначив Кузін.
З його слів, рекомендована вакцинація залишається безплатною у сімейного лікаря та пунктах щеплень. Людям, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання; старшим за 60 років; які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби, необхідно подбати про імунний захист та зробити щеплення.
Доповнення
За даними МОЗ, наразі понад 12 млн українців не зробили перше бустерне щеплення проти COVID-19. Загальний рекомендований курс з вакцинації проти COVID-19 - це 4 щеплення. Через 5 місяців після первинного курсу вакцинації необхідно зробити перший бустер. Друга бустерна доза рекомендована всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої. Також в Україні дозволена вакцинація проти COVID-19 з 5-річного віку.
Від початку пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні зафіксовано понад 5,5 млн випадків. У групі ризику залишають люди із хронічними захворюваннями та старші за 60.