Законодавці хочуть удосконалити механізм державної підтримки книговидання в Україні
Законодавці хочуть удосконалити механізм державної підтримки книговидання в Україні

Законодавці хочуть удосконалити механізм державної підтримки книговидання в Україні

Члени комітету гуманітарної та інформаційної політики зареєстрували відповідний законопроєкт.

У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону №9568, який передбачає внесення зміни до двох законів: «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні» та «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження».

Автори проєкту в пояснювальній записці зазначають, що ефективне здійснення підтримки розповсюджувачів видавничої продукції потребує внесення технічних уточнень до деяких положень закону. Зокрема статтею 83 Закону передбачено надання громадянам України натуральної допомоги у вигляді сертифіката на придбання книг, який може видаватися у паперовій та електронній формі при видачі свідоцтва про народження та при отриманні громадянином України, який досяг 14-річного віку, паспорта громадянина України. 

«Сертифікат може використовуватися виключно для придбання книжкових видань державною мовою у розповсюджувача видавничої продукції, який у встановленому порядку внесений до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції та до переліку розповсюджувачів видавничої продукції, що забезпечують придбання громадянами книжкових видань з використанням сертифіката. Зважаючи на тенденції цифрової трансформації країни та розвиток цифрових послуг, з метою підвищення зручності та доступності отримання допомоги на придбання книг для громадян, оптимізації роботи Інституту, вбачається за необхідне здійснювати реалізацію зазначеної програми з використанням засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, а також уточнити коло отримувачів такої допомоги», — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Також проєкт №9568 пропонує зміни до «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження» щодо термінів настання чинності деяких положень закону. Зокрема, норма про торгівлю книжок шрифтом Брайля має вступити в силу не з 1 січня 2024 року, а з 1 січня року, що настає після завершення 12 місяців з дня припинення або скасування воєнного стану.

Читайте також:

  • Брак паперу, знищені друкарні та «ренесанс» української книжки. Як війна вплинула на видавців

  • «Бачення України»: До 2030 року 95% усього медіаконтенту має публікуватись українською мовою

Теги за темою
Законопроект
Джерело матеріала
loader
loader