Журналістка hromadske Мар'яна П'єцух перемогла на конкурсі журналістських робіт імені Героя України Тараса Матвіїва
Журналістка hromadske Мар'яна П'єцух перемогла на конкурсі журналістських робіт імені Героя України Тараса Матвіїва

Журналістка hromadske Мар'яна П'єцух перемогла на конкурсі журналістських робіт імені Героя України Тараса Матвіїва

Журі конкурсу відзначило сюжет журналістки, присвячений загиблим на війні воїнам Юрію Руфу і Тарасу Бобаничу.

Журналістка hromadske Мар'яна П'єцух стала переможницею конкурсу журналістських робіт імені Героя України Тараса Матвіїва. Журі конкурсу відзначило журналістку за відеоматеріал «Татова вулиця», героїнями якого стали дружини загиблих на війні з Росією воїнів Юрія Руфа і Тараса Бобанича. Про це hromadske повідомило на своєму сайті.

Конкурс журналістських робіт імені Героя України Тараса Матвіїва започаткували на Львівщині у 2022 році, щоб відзначати та підтримувати журналістів-авторів матеріалів на військову тематику та вшановувати військові подвиги Героїв.

Журналістка hromadske Мар'яна П'єцух перемогла на конкурсі журналістських робіт імені Героя України Тараса Матвіїва - Фото 1

Тарас Матвіїв — тележурналіст, член Національної спілки журналістів України, громадський діяч, учасник Революції гідності та офіцер ЗСУ. Служив у 24-й ОМБр імені короля Данила. Загинув у липні 2020 року, рятуючи побратимів з-під мінометного обстрілу. Того ж місяця загиблому журналісту та військовому присвоїли звання Героя України.

Під час урочистої церемонії Мар'яна П'єцух зазначила, що героїні її матеріалу «Татова вулиця», як і батьки Тараса Матвіїва, продовжують справи своїх близьких, які загинули.

«Дуже хочеться подякувати тим близьким, хто знаходить у собі сили, щоб продовжити справу своїх великих чоловіків, синів. На жаль, неможливо зняти, написати про всіх. Щодня це десятки загиблих», — сказала журналістка.

Читайте також:

  • Мар'яна П'єцух: «Чим більше я їжджу на Схід, тим більше усвідомлюю, що дорослих ми вже не переробимо»

Мар’яна П’єцух починала працювати у львівських медіа («Молодий націоналіст», «Поступ»), а з 2005 року — у київських. Першим її місцем роботи у столиці стала редакція «України молодої», пізніше — «Новинар», канал ZIK. Співпрацювала з Центром прав людини Zmina, також була багаторічною позаштатною авторкою «Української правди». Протягом року у співпраці з «Інтерньюз» робила репортажі з Донбасу. 

У 2019 році журналістка стала лауреаткою конкурсу «Честь професії» у номінації «Найкращий матеріал з громадянською позицією» за серію статей в «Українській правді» «Серійна бездіяльність, або Особливості слідства у справі Гандзюк».

У травні 2020-го Мар’яна П’єцух стала спеціальною кореспонденткою hromadske за напрямом «Політика і суспільство».

У номінації «Матеріали, розміщені в електронних або друкованих ЗМІ» перемогла робота журналістки «Дивись.info» Оксани Дудар під назвою «Україна у темряві, або Нотатки божевільної».

У номінації «Матеріали, які були розміщені у теле-, радіоефірі» перемогла робота Оксани Клим – «Історія Героя. Дмитро Ґудзик». Сюжет вийшов на телеканалі «Перший Західний».

Фото: hromadske; Альона Ніколаєвич

 

Теги за темою
Львів конкурс
Джерело матеріала
loader
loader