Уряд підвищив мінімальні ціни на алкоголь
Уряд ухвалив постанову, згідно з якою будуть підвищені мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв. Як інформує Мінекономіки востаннє ціни переглядалися в 2016 році.
"Щоб захистити споживачів від контрафактної та сурогатної продукції і зменшити частку тіньової економіки, Кабінет Міністрів підвищив мінімальні ціни на алкоголь", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, зокрема, що на сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв, оскільки відбулось зростання інших складових ціни, а в 2017 році зросли ставки акцизного податку на переважну більшість алкогольних напоїв.
Оскільки мінімально встановлені ціни не покривають операційні витрати учасників ринку - зростає частка контрафактної продукції, де використовуються дешеві складники.
Так, роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби пропонується збільшити на 14,0-19,41%; віскі, ром та джин - на 6,5-6,6%; коньяк (бренді) - на 12,3-29,1%; вина з додаванням спирту, ігристі - на 7,1-13,3%.
Як писало ZN.UA, підакцизні товари в Україні — алкоголь, пальне і тютюн — завжди перебували у лідерах тіньової економіки. Небажання платити зростаючі акцизні податки та нетипова прибутковість від «сірої» торгівлі цими товарами надавали останнім часом вагомі стимули для бізнесу працювати в «тіні», а для держави — піднімати податкове навантаження. Хоча саме вибухове зростання податків, насамперед акцизів, і, відповідно, цін на алкоголь, тютюн і пальне досить прогнозовано призводило до протилежного результату, а саме: до більш масового споживання нелегальних продуктів і подальшої втрати державою контролю над відповідними групами товарів. Про це читайте у матеріалі "Акцизна «тінь»: як під час війни приборкати тіньові схеми".