Кіпер відновив програму підтримки бізнесу на Одещині
Кіпер відновив програму підтримки бізнесу на Одещині

Кіпер відновив програму підтримки бізнесу на Одещині

КИЇВ. 14 серпня. УНН. Голова Одеської ОВА Олег Кіпер відновив програму підтримки малих і середніх підприємців Одещини. Про це він розповів у своєму Telegram-каналі, передає УНН.

Деталі

Так, передусім відновлюється реалізація механізму полегшення отримання суб’єктами малого та середнього підприємництва кредитних коштів. А саме – компенсації частки відсотків за кредитами на розвиток, модернізацію або розроблення нових видів товарів і послуг, уточнив Кіпер.

«Компенсуватимуться відсоткові ставки за кредитами на:

  • придбання устаткування, обладнання, інших основних засобів виробничого призначення;
  • модернізацію технологічного процесу виробництва з метою зниження його собівартості;
  • впровадження технологій енергоефективності у виробничий процес;
  • розроблення нових видів продукції (товарів)», - повідомив очільник ОВА.

Також Кіпер назвав розмір відсоткової ставки, яка компенсується суб’єктам господарської діяльності з обласного бюджету за банківськими кредитами.

Так, за кредитами у національній валюті вона становитиме до 50% річної відсоткової ставки, визначеної кредитним договором, але не більше 10% річних.

За кредитами в іноземних валютах - 5% річних, але не більше ніж відсоткова частка, визначена кредитним договором.

«У разі участі підприємства у програмі «Доступні кредити 5-7-9%» ставка буде компенсуватись у повному обсязі. Фактично підприємство отримає кредит під 0%», - інформує очільник ОВА.

Також актуалізовано заходи підтримки розвитку бізнесу, передбачені програмою, зокрема:

  • з метою пошуку нових ринків збуту для підприємств та популяризації українського продукту з доданою вартістю на іноземних ринках планується відшкодування витрат за участь у закордонних виставкових заходах в сумі не більше ніж 100 тис. грн;
  • суб’єкти господарювання, які зазнали руйнувань та пошкоджень внаслідок збройної агресії рф, можуть подати заявку на отримання компенсації/відшкодування у сумі не більше 30 тис. грн на проведення незалежної оцінки збитків або судової експертизи (експертних досліджень) щодо оцінки шкоди та збитків;
  • з метою сприяння у забезпеченні належних житлових умов планується компенсація відсоткової ставки військовослужбовцям ЗСУ – учасникам державної програми доступного іпотечного кредитування «єОселя».

“Ми хочемо, щоб наші захисники отримали житло в іпотеку під 0%", - заявив він.

За словами Кіпера, найближчим часом буде оголошено про прийом заявок на участь у програмі від суб’єктів господарювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аграрії Одещини отримали понад 3,2 млрд грн кредитів на розвиток бізнесу

Теги за темою
Одеса Бізнес
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader