Коровай, танець під хусткою та інші: 10 весільних українських традицій та їхні значення
Коровай, танець під хусткою та інші: 10 весільних українських традицій та їхні значення

Коровай, танець під хусткою та інші: 10 весільних українських традицій та їхні значення

Що таке рушникова церемонія, танець під хусткою, весільний хоровод та інші традиції – розповідаємо далі.

Українські весільні традиції, які ви маєте знати

  1. Дівич-вечір і парубоча вечірка. Перед весіллям наречені прощаються зі своєю свободою. Друзі організовують для них особливі вечори, де пригадують особливі спільні моменти.
  2. Рушникова церемонія. Це особлива українська традиція, що символізує злиття двох родин у єдину сім'ю. Після церемонії шлюбу молодята виходять з церкви, тримаючи краї рушників, які перетинають їхні шляхи. Це символ того, що з цього моменту вони об'єднують свої життя та стають одним цілим.
  3. Весільний хліб. Нареченим подають великий хліб, який вони разом розламують, годуючи одне одного першим кусочком – на знак гармонії та розуміння в подружньому житті. Весільний хліб – це символ достатку.
  4. Танець під хусткою. Хустка – символ дівочої честі, передається від незаміжньої дівчини до нареченої. Дівчина підносить хустку над молодятами, коли ті танцюють під нею, показуючи цим свою любов та злиття в одну сім'ю.


Які традиції є на весіллі / Фото Pixabay

  1. Коровай – символ об'єднання та гостинності. За традицією, його прикрашають візерунками й фігурками, що символізують злагоду та процвітання. Подаючи коровай на весіллі, молодятам бажають щастя, здоров'я та достатку.
  2. Свати. Ці люди на весіллі забезпечують розваги. Вони організовують різні конкурси та випробування для нареченого.
  3. Веселощі. Танці, співи, конкурси – все це важлива частина українського весілля. Наречені самостійно обирають, які розваги хочуть на своєму святі.
  4. Передавання родинних обрядів. Це можна розбити з допомогою пісень, рушників, прикмет тощо. Родинні обряди передаються з покоління в покоління, щоб зберегти зв'язок зі своїми предками.
  5. Весільний хоровод. Наприкінці весілля молода пара та всі гості збираються у велике коло, утворюючи весільний хоровод, танцюють, тримаючись за руки. Так всі виражають радість та єдність.
  6. Випускання голубів. Церемонія весільного обряду закінчується тим, що наречені випускають в небо голубів – символ миру, кохання та вірності. Відліт голубів – новий початок та благословення на щасливе подружнє життя.
Теги за темою
Стиль життя Традиції
Джерело матеріала
loader
loader