Прем’єр-міністри Литви, Латвії та Естонії заявили про приєднання до декларації G7 на підтримку України. Декларацію "Великої сімки" також підтримала Болгарія.
Про це 17 серпня повідомив литовський національний мовник LRT та болгарське видання BTA. Таким чином, вже 18 країн приєдналася до гарантій безпеки для України.
Уряд Болгарії прийняв відповідне рішення 16 серпня.
"Рада міністрів у середу прийняла рішення, яким схвалює приєднання Болгарії до зусиль країн G7 щодо надання довгострокової підтримки безпеки Україні, про що йдеться у спільній декларації. Болгарія надає політичну та практичну підтримку Україні. Таким чином, прямо протидіючи російській агресії, Болгарія сприяє захисту свободи, безпеки та суверенітету всіх європейських держав-членів", – йдеться у повідомленні.
У спільній заяві прем’єри: Литви Інгріда Шимоніте, Латвії Кріш’яніс Каріньш та Естонії Кая Каллас, наголошують, що лише членство в НАТО надасть Україні гарантії безпеки та надійне стримування, необхідне для запобігання майбутній агресії з боку експансіоністської Росії.
Глави урядів країн Балтії висловили рішучу підтримку і солідарність з народом і урядом України у захисті свободи, незалежності, суверенітету і територіальної цілісності країни.
"Ми визнаємо, що мужня боротьба України допомагає захистити євроатлантичну безпеку та міжнародний порядок, заснований на правилах", — йдеться у заяві прем’єр-міністрів.
Вони також нагадали про підтримку України з першого дня війни, розв’язаної Росією, і зобов’язуються підтримувати Україну до перемоги, сприяючи міжнародним зусиллям із захисту її незалежності, суверенітету, безпеки, демократії та процвітання.
Нагадаємо, що 13 липня лідери країн G7 на полях саміту НАТО у Вільнюсі узгодили Спільну декларацію про підтримку України (Joint Declaration of Support for Ukraine) з гарантіями безпеки для нашої держави.
Згідно з документом, кожна країна, яка приєдналася до нього, працюватиме з Києвом з питань забезпечення України силами та засобами, здатними захистити нашу державу, – надавати сучасне озброєння, розвивати військово-промисловий комплекс, навчати українських військових, обмінюватися розвіданими та допомагати в галузі кібербезпеки.
Як писав OBOZREVATEL, у Держдепі заявили, що гарантії безпеки для України діятимуть незалежно від того, хто стане наступним президентом США. Довгострокові угоди мають пережити будь-яку адміністрацію.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!