США та Бразилія обговорюють можливість зустрічі Байдена і Лули на форумі ООН — Bloomberg
США та Бразилія обговорюють можливість зустрічі Байдена і Лули на форумі ООН — Bloomberg

США та Бразилія обговорюють можливість зустрічі Байдена і Лули на форумі ООН — Bloomberg

США та Бразилія обговорюють можливість зустрічі Байдена і Лули на форумі ООН — Bloomberg

Президенти двох країн розійшлися в думках щодо війни РФ проти України та відносин із Китаєм.

США та Бразилія обговорюють можливу зустріч президентів Джо Байдена і Луїса Інасіу Лули да Сілви на Генеральній Асамблеї ООН наступного місяця в Нью-Йорку, на тлі напруженості у двосторонніх відносинах. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на слова трьох бразильських чиновників.

Байден і Лула в середу, 16 серпня, під час телефонної розмови обговорили спільні цілі щодо зміни клімату та інших питань, попри нещодавні суперечки між двома країнами через війну РФ проти України та відносини з Китаєм.

Чиновники, які розповіли Bloomberg про потенційну зустріч, зробили це на умовах анонімності, оскільки вона ще не була остаточно узгоджена. 

Байден, згідно з повідомленням Білого дому про цю розмову, пообіцяв попросити Конгрес виділити 500 мільйонів доларів протягом п'яти років для фонду сприяння відновленню лісів в Амазонії і допомогти мобілізувати до мільярда доларів на підтримку відновлення деградованих земель в Бразилії і регіоні Амазонії через Міжнародну фінансову корпорацію розвитку США.

Розмова Байдена і Лули відбулася через кілька днів після перемоги радикального лібертаріанця Хав'єра Мілея на президентських виборах в Аргентині, що приголомшило Америку. Мілей зневажає Лулу та інших латиноамериканських лівих лідерів як соціалістів і в інтерв'ю Bloomberg назвав свої відносини з правим попередником Лули Жаїром Болсонару "чудовими".

Мілей також пообіцяв, що в разі обрання він вийде з економічного союзу МЕРКОСУР, куди входить Бразилія.

У той час, коли Штати намагаються стримати Китай, Лула в квітні здійснив гучний візит до Пекіна і заявив, що хоче тісніших бразильсько-китайських відносин.

Хоча Байден привітав перемогу Лули над Болсонару минулої осені і приймав його в Білому домі в лютому, бразильський президент не виявив особливого ентузіазму щодо міжнародної кампанії Байдена з підтримки України, зазначивши в липні, що "світ починає втомлюватися" від війни.

Він також відмовився засудити РФ, стверджуючи, що США і Україна повинні були більш старанно вести переговори з президентом Росії Вламідіром Путіним.

На початку червня президент України Володимир Зеленський повторював, що готовий особисто приїхати до Латинської Америки заради зустрічі з президентами тамтешніх держав. Також він призначив двох нових послів у країнах Латинської Америки – Андрія Мельника до Бразилії, а Юрія Полюховича – до Колумбії.

Однак серед країн Латинської Америки немає єдиного ставлення до вторгнення РФ. Бразилія і Мексика віддають перевагу більш “нейтральній” позиції, в той час як Куба і Венесуела є близькими союзниками Москви. Багато урядів у регіоні воліли б, щоб Європа наполегливіше просувала мирні переговори замість того, щоб постачати більше зброї Києву.

Джерело матеріала
loader
loader