На Закарпатті розповіли про запаси соляного родовища та плани видобутку
Тереблянське соляне родовище має запаси кам'яної солі обсягом 15,5 млн. тон категорії С1 і 505,4 млн тонн із невизначеним промисловим значенням категорії С2. Такі дані були визначені ще у 2015 році, після попередніх геологічних досліджень та апробації родовища, повідомив голова Закарпатської обласної адміністрації Віктор Микита.
Керівник обладміністрації зазначив, що поклади солі виявлено на глибині від 30 до 500 м, що створює можливість до 2026 року після освоєння повної виробничої потужності добувати до 300 тис. тонн, зокрема й 80 тис. тонн солі «Екстра» на рік. З часом потужності видобутку можуть наростити за умови добудови переробних потужностей.
«За попередніми підрахунками вже до кінця 2023 року технічна сіль може бути поставлена на підприємства для утримання доріг у зимовий період. У перспективі родовище на 100% зможе забезпечити ці потреби України, що є критично важливим, враховуючи колосальне зростання ринкової ціни на цей продукт», - зазначив Микита.
Першу сіль в родовищі почали добувати наприкінці липня цього року. До кінця поточного року на ринок панують поставити близько 60 тис. тонн технічної солі.
Нагадаємо, що місто Соледар, де знаходилось головне соледобувне підприємство України «Артемсіль», знаходиться в зоні тимчасової окупації. Водночас саме підприємство із видобутку солі зупинилось ще в квітні 2022 року через бойові дії в регіоні. У передвоєнний 2021 рік підприємство виробило 1,9 млн тонн солі, яку, серед іншого, експортувало до 15 країн світу.