/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F210e961df8769c3cdf351317af513668.jpg)
Українцям планують підвищити пенсії: на які суми можна розраховувати
Навіть попри війну держава продовжує виконувати свої зобов'язання перед пенсіонерами та нараховує їм виплати. Окрім того, в цьому році деяким категоріям українців проіндексували розмір пенсійного забезпечення.
В наступному році уряд запланував провести підвищення на 16%, наближаючи розмір пенсії до реального прожиткового мінімуму.
Про це розповів народний депутат Олександр Качура.
"Наразі середня пенсія по Україні становить близько 5311. Наступного року має додатися ще 16% Зрозуміло, що зараз дуже потужні інфляційні процеси, триває війна, і ми не знаємо, що буде з економікою навесні наступного року. Але держава повинна знаходити можливість виконувати свої зобов’язання перед людьми та підтримувати на рівні, передбаченому законом.", — зазначив нардеп.
На думку Олександра, в нашій країні необхідно змінювати підхід до нарахування пенсій.
Він наголосив, що виплати для пенсіонерів мають відповідати реальному прожитковому мінімуму у 9435 грн.
"Зрештою, треба взагалі переглянути процес формування прожиткового мінімуму, бо при прожитковому мінімумі 9435 грн, пенсія не відповідає реальним потребам. Проте держава виконує ті зобов’язання, які є зараз", — сказав політик
Політик додав, що в державі має продовжуватися робота над впровадженням накопичувальних пенсій.
Крім того, ми писали пільги на комуналку: як оформити допомогу без марафону по держустановах.

