«Медіа, історія та освіта — три шляхи до української незалежності» — так називається нова книжка засновника Могилянської школи журналістики Сергія Квіта, яку НаУКМА представила з нагоди Дня Незалежності України.
Книжка, яка видана у німецькому видавництві ibidem Verlag англійською мовою, складається з есеїв, що присвячені ключовим гуманітарним проблеми, які виникли в незалежній Україні після розпаду Радянського Союзу. «Автор спрямовує свій погляд на важливі аспекти суспільного розвитку, розкриваючи складні виклики, з якими наша країна стикалася в цей важливий період історії», — йдеться на сторінці у фейсбук Могилянської школи журналістики.
Розмірковуючи над подіями Студентської революції на граніті 1990 року, Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, Сергій Квіт намагається простежити еволюцію громадянського суспільства в Україні, появу української політичної нації та досягнення національної єдності.
Ці події не лише аналізуються в контексті останніх державотворчих успіхів України, а й розглядаються як продовження давньої національно-визвольної боротьби країни за незалежність від Росії.
Також у книзі міститься переоцінка усталених стереотипів навколо коріння російсько-українського конфлікту, який автор представляє як зіткнення цивілізаційних цінностей. «Ці есе, що спонукають до роздумів, стануть цінними не лише для тих, хто цікавиться Україною, але й для науковців у низці дисциплін, зокрема масових комунікацій, політології, філософської герменевтики, історії та вищої освіти», — запевняють у видавництві.
У 2021 році німецьке видавництво ibidem-Verlag надрукувало переклади німецькою й англійською збірки Вахтанга Кіпіані «Друга світова. Непридумані історії. (Не) наша, жива, інша», а також переклад та книжки Дмитра Стуса.
Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що українське видавництво Vivat підготувало у серпні 2023 року для читачів декілька різножанрових книжок як українських, так і зарубіжних авторів.
Також ми писали про те, що у вересні в Києві пройде фестиваль видавців KyivBookFest.