Норвегія надасть нам ракети IRIS-T та обладнання для розмінування
Норвегія надасть нам ракети IRIS-T та обладнання для розмінування

Норвегія надасть нам ракети IRIS-T та обладнання для розмінування

Уряд Норвегії виділяє 1,5 мільярда норвезьких крон (106,5 мільйона доларів) для забезпечення імпорту газу та електроенергії в Україну.

«Українська влада потребує нашої допомоги, щоб забезпечити електрику і тепло для будинків та помешкань, підприємств і державних установ напередодні нової зими», — повідомляє уряд Норвегії.

Кошти надходитимуть через ЄБРР. Частину фінансової допомоги (865 млн крон) спрямовано на ремонт й обслуговування найважливіших об'єктів електроенергетичної інфраструктури та аварійне енергопостачання в районах, які постраждали від воєнних дій. Інша частина (635 млн крон) призначена для закупівлі газу для аварійного зберігання.

«Завдяки нашій підтримці в розмірі 2 млрд норвезьких крон на закупівлю газу в 2022 році, Норвегія профінансувала майже 1/3 потреб України в імпорті газу минулого року. Ми ще не знаємо, скільки газу Україні буде потрібно імпортувати цьогоріч, але завдяки внеску Норвегії Україна краще підготовлена до холодної зими і нових атак з боку Росії», — зазначив норвезький прем'єр Йонас Ґар Стере.

Минулого року Норвегія надала Україні цивільну і військову допомогу в розмірі майже 10,7 млрд крон. На цей рік для допомоги уряд зарезервував орієнтовно 18,5 млрд крон.

Країна ухвалила рішення передати Україні зенітні ракети IRIS-T, а також обладнання для розмінування.

«Норвегія продовжуватиме підтримувати Україну в її боротьбі за захист від російських військ. Тому наразі ми передамо в дар Україні ракети протиповітряної оборони», — сказав Ґар Стере.

Допомога надається у межах п'ятирічної програми Нансен вартістю 75 млрд крон. На початку року уряд Норвегії оголосив про прискорення фінансування програми на 2,5 млрд крон.

Ракети запускатимуться з пускових установок, які погодилася передати Швеція. Для норвезьких Збройних сил будуть виготовлені нові ракети.

Теги за темою
війна Збройні сили України Економіка газ електроенергія енергетика Армія
Джерело матеріала
loader
loader