Із задоволенням зіграв роль, – політолог припустив значення Лукашенка в історії з Пригожиним
Із задоволенням зіграв роль, – політолог припустив значення Лукашенка в історії з Пригожиним

Із задоволенням зіграв роль, – політолог припустив значення Лукашенка в історії з Пригожиним

Про це 24 Каналу заявив політолог, виконавчий директор Міжнародної асоціації малих громад Олексій Буряченко, зауваживши, що Лукашенкощоразу відпрацьовує різні технічні завдання.

Політолог зауважив, що багато джерел свідчать про те, що білоруський диктатор не грав першу скрипку в переговорах із главою ПВК "Вагнера".

Однак була потрібна публічна людина, яка може взяти ці переговори й сказати всім, що саме вона їх провела. Мовляв, усе, щоби ті люди, які їх дійсно вели, не отримали додаткової політичної ваги.

Відома людина з великою впізнаваністю. Він із задоволенням зіграв цю роль, що він зі всіма зустрівся, 5 разів дзвонив Пригожину. 4 рази він його послав, а вп'яте передзвонив,
– сказав виконавчий директор Міжнародної асоціації малих громад.

Служба Путіну

Згодом самопроголошений президент Білорусі намагався використовувати Пригожина та ПВК "Вагнера" виключно у власних інтересах. Найімовірніше, Лукашенко хотів, аби вагнерівці навчали його абсолютно недієздатну армію. Адже білоруському диктатору було замало просто перебазування вагнерівців у його країну.

"Він може будь-яку критичну дірку або провокацію заткнути цими вагнерами", – сказав Олексій Буряченко.

Лукашенко отримав свої політичні бали. Мовляв, він нібито треба Владіміру Путіну і той з ним навіть радиться. Так самопроголошений президент Білорусі намагався інтерпретувати, що він начебто щось означає для російського диктатора.

"Нічого він для Путіна не означає. Ніякої важливості він для Путіна не має. Йому за секунду знаходять заміну і все. Тому Лукашенко й намагається будь-яку службу для Путіна послужити й бути корисним у максимальній кількості випадків", – додав політолог.

Пригожин, вагнерівці в Білорусі та "гарантії безпеки": що передувало

  • У червні Євгеній Пригожин спробував влаштувати заколот у Росії та пішов зі своїми найманцями "маршем справедливості" на Москву. Але не дійшов туди 200 кілометрів.
  • Алєксандр Лукашенко провів з главою ПВК "Вагнера" переговори. Після того Пригожин та вагнерівці мали б поїхати до Білорусі. Там найманці проводили навчання для білоруської армії.
  • Увечері 23 серпня стало відомо, що літак, який належав главі ПВК "Вагнера", впав у Тверській області Росії. Унаслідок цього загинуло 10 осіб. Серед них був і Євгеній Пригожин.
  • В Інституті вивчення війни переконані, що безпека та виживання ватажка вагнерівців були вирішальними для угоди від 24 червня між Путіним, Лукашенко та Пригожиним. Тоді російський диктатор начебто пообіцяв невизначені "гарантії безпеки" главі ПВК "Вагнера" та його найманцям в Білорусі. Аналітики переконані, що смерть Пригожина, ймовірно, скасувала основу домовленостей. В ISW припускають, що вбивство "кухаря Путіна", ймовірно, стало сигналом для Алєксандра Лукашенка.
  • Самопроголошений президент Білорусі прокоментував смерть Євгенія Пригожина. Білоруський диктатор стверджує, що глава ПВК "Вагнера" нібито ніколи не просив у нього "гарантій безпеки" для себе. Лукашенко каже, що начебто не мав забезпечувати його безпеку.
Теги за темою
Володимир Путін Олександр Лукашенко
Джерело матеріала
loader
loader