Євген Пригожин ніколи не просив у Білорусі гарантій безпеки для себе, тому Білорусь йому нічого і не гарантувала. Про це заявив самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко на брифінгу для ЗМІ, пише "Белта".
"Я і не повинен забезпечувати безпеку Пригожина. Це по-перше. По-друге, ніколи в такому ключі розмова і не йшла", – заявив білоруський диктатор.
Лукашенко також запевняє, що президент РФ Володимир Путін нібито в принципі не може стояти за загибеллю Пригожина, оскільки російський диктатор надто "повільний".
"Я не можу сказати, хто це зробив. Я не стану адвокатом навіть у свого старшого брата. Але я знаю Путіна. Це розважлива, дуже спокійна і навіть повільна людина, приймаючи рішення з інших, менш складних питань. Тому я не можу уявити, що це зробив Путін, що винен Путін. Занадто груба, непрофесійна робота, якщо вже на те пішло", – підкреслив Лукашенко.
Що стосується долі "Групи Вагнера" після загибелі Пригожина та інших керівників угруповання, то Лукашенко запевняє, що найманці залишаться в Білорусі.
"Вагнер" жив, "Вагнер" живий і "Вагнер" буде жити в Білорусі, як би комусь це не не хотілося", - заявив він.
За словами Лукашенка, частина наметів, які зараз демонтують на військовій базі біля села Цель, просто виявилися зайвими. Білоруський диктатор запевнив, що "ядро" угруповання залишилося в Білорусі, але деякі найманці поїхали "у відпустку" або вирішили "жити осторонь".
"Але телефони, адреси, паролі, явки в цьому ядрі відомі. Протягом декількох днів всі будуть тут, до 10 тисяч осіб. Зараз немає необхідності їх тут тримати. Тому нікуди вони не тікають. Стільки, скільки нам треба і цьому підрозділу, вони будуть у нас жити і працювати", – заявив Лукашенко.
Вагнерівці тікають з Білорусі - що відомо
Як свідчать супутникові знімки, за останній місяць на основній базі вагнерівців у Білорусі біля села Цель було демонтовано більше третини армійських наметів, в яких сукупно могли проживати близько 2 тисяч осіб.
Представник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко відзначав, що кількість "вагнерівців" у Білорусі поступово зменшується. За його словами, найманці виїжджають до Росії, зокрема під приводом відпустки, але надалі вони вже не повертаються до Білорусі.