Група українських медпрацівників навчалася методів реконструктивної хірургії для лікування важких поранень і травм, отриманих під час бойових дій.
Українська армія потребує хірургів, які мають виняткові практичні навички для лікування складних поранень, отриманих на полі бою. Щоб вирішити це завдання, українські медичні працівники пройшли навчання в лікарні Фрімена та лікарні Королівської Вікторії в Ньюкаслі. Про результати співпраці військових медиків повідомила пресслужба британського уряду 29 серпня.
Зазначається, що в навчанні шести українських медичних працівників брала участь група британських медиків із Королівського центру оборонної медицини Великої Британії під керівництвом фахівця з реконструктивної хірургії підполковника Джеймса Бадена.
Британські медики поділилися досвідом і навичками зі своїми колегами з України, серед яких були військові та цивільні особи, в галузі реконструктивної хірургії. Повідомляється, що українські медпрацівники мали можливість у лікарнях спостерігати за перебігом хірургічних операцій.
Голова Комітету головних хірургів НАТО Тім Ходжеттс з цієї нагоди зауважив, що обмін медичними навичками та досвідом між союзниками — це правильний крок. Як військові, так і цивільні особи, які зазнали поранень в Україні, мають схожу структуру травм, тож обмін досвідом задля однакового покращення результатів лікування всіх пацієнтів також є правильним за даних обставин.
"На мене справили величезне враження дії медичної служби Збройних сил України, їхня відвага і відданість порятунку життів за найскладніших обставин", — наголосив Ходжеттс.
За його словами, незважаючи на розвиток цифрових технологій та інших інновацій, військові все ж потребують хірургів, які володіють винятковими практичними навичками, необхідними для лікування складних поранень.
Важливо Турнікети та залежність від волонтерів: з якими проблемами на фронті стикаються бойові медикиНагадаємо, військовий хірург Дмитро Мялковський розповів про роботу українських військових медиків на передовій. За його словами, багато успіхів ЗСУ на фронті на Запорізькому напрямку досягаються ціною великої кількості поранених солдатів.