У Броварах живуть діти, які ніколи не мали свідоцтва про народження
У Броварах живуть діти, які ніколи не мали свідоцтва про народження

У Броварах живуть діти, які ніколи не мали свідоцтва про народження

Жінка, яка у 2006 році переїхала у Бровари із Росії, народила двох дітей, проте не знайшла часу оформити їм свідоцтва про народження. Та й свого вона теж не має. Проте, її старшого сина "під чесне слово" взяли до школи, хоча юридично дітей не існує. Тепер працівники Служби у справах дітей спільно з ювенальними поліціянтами шукають спосіб їх зареєструвати. Про це пише "Громадський ревізор".

Як трапився такий казус пояснила завідувач Сектору у справах сім’ї Євгенія Маліборська:

- Ще підлітком їх мати у 1996 році переїхала з Російської Федерації у Бровари. Своє свідоцтво загубила, отже - паспорт при досягненні 16-річчя отримати не змогла. Аби відновити втрачені документи, жінка мала звернутися у посольство Росії, виїхати на територію РФ, а вже там у судовому порядку, ідентифікувати свою особу та отримати паспорт. Чому вона так не зробила раніше – нам не відомо, зараз такої можливості нема тим більше.

У 2006-му росіянка народила сина, у 2017–му – доньку. Зареєструвати дітей офіційно неможливо – для цього потрібен паспорт матері. Татусі у новонароджених різні. Один з чоловіків мав намір підтвердити факт свого батьківства за допомогою генетичної експертизи, але документів, що підтверджують особу дитини нема, а отже результати експертизи вважатимуться недійсними.

У школу хлопчика прийняли «під чесне слово». Мама обіцяла, що от-от зробить документи, однак 1 вересня цього року він почне навчання в 11 класі, якщо до кінця навчального року у хлопця «без імені» не з’явиться посвідчення особи – він не отримає свідоцтво про освіту.

Щоб врятувати брата й сестру, працівники Служби у справах дітей спільно з ювенальними поліціянтами склали акт про знайдених дітей, щоб зареєструвати їх з пропуском строку. Брату й сестрі проведуть реєстрацію народження. Нададуть імена, прізвище, дату народження. У графі «батько» і «мати» поки буде порожньо. Згодом, коли татусі підтвердять своє батьківство, їх прізвища внесуть у свідоцтва, а мама значитиметься, як «невідома» доки не відновить власний паспорт. 

28-річний Олександр із Черкаської області оформив свій перший паспорт громадянина України, щоб піти на військову службу та одружитися.

Теги за темою
Діти
Джерело матеріала
loader
loader