На Сумщині націоналізували завод «Мотордеталь», яким володів російський чиновник
На Сумщині націоналізували завод «Мотордеталь», яким володів російський чиновник

На Сумщині націоналізували завод «Мотордеталь», яким володів російський чиновник

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін'юсту про стягнення до доходу України активів, які належать підсанкційному сенатору ради федерації Росії Сергію Калашнікову. Таким чином, підприємство «Мотордеталь – Конотоп» у Сумській області, яке займається виробництвом машинобудівної продукції подвійного призначення, тепер перейде у власність України. Про це пише прес-служба СБУ.

– Йдеться про націоналізацію 100% статутного капіталу ТОВ «Мотордеталь – Конотоп» на території Сумської області. Це підприємство є одним із найбільших заводів у Європі, що виробляє гільзи циліндрів для автомобільних, тепловозних та корабельних двигунів. До повномасштабного вторгнення Росії продукцію українського заводу Калашников постачав РФ потреб російського військово-промислового комплексу. Зокрема, унікальні комплектуючі конотопського заводу були необхідні росіянам для виробництва власних військових кораблів, - розповіли в спецслужбі.

У відомстві зазначають, що Калашніков як сенатор ради федерації Росії від Костромської області голосував за ратифікацію «договорів» про визнання так званих ДНР і ЛНР. А після початку повномасштабного вторгнення Росії підтримав «приєднання» тимчасово окупованих регіонів України до Росії. Досудове розслідування в рамках кримінального провадження за статтями про фінансування дій, щодо зміни конституційного ладу або захоплення державної влади триває, додали в СБУ.

Сергій Калашник є членом Ради Федерації (верхньої палати парламенту) Росії. Він перебуває під санкціями більшості країн Європи, а РНБО України наклала на нього санкції у вересні 2022 року.

Мотордеталь-Конотоп спеціалізується на виробництві та постачанні гільз циліндрів для двигунів внутрішнього згоряння. Підприємство здатне виробляти понад 1500 найменувань гільз для будь-якої автомобільної техніки, суден та тепловозів. У нього є власне чавунно-ливарне виробництво, два механообробні цехи та допоміжні цехи. Завод був запущений ще 1972 року, а потім приватизований приватними особами. Згідно з реєстрами, засновником підприємства є кіпрська компанія Lepedan Investments Limited, а кінцевим бенефіціаром громадянин Грузії Авігдор Ярдені. Проте Мін'юст зумів довести, що фактичним власником підприємства є Калашник.

Раніше в Україні заарештували майно російського генерал-полковника Валерія Капашина у Полтавській області на понад 1 млрд грн. Вирішується питання щодо подальшої націоналізації на користь України заарештованого майна.

Теги за темою
СБУ
Джерело матеріала
loader
loader