!["Євросолідарність" заявила про підтримку відновлення електронного декларування статків та озвучила умови для влади](https://thumbor.my.ua/2zNWm8kyBrUZdYcRw_VWsF4cCLI=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F67%2F239281ef1e430273ef8811bb310ad092.jpg)
"Євросолідарність" заявила про підтримку відновлення електронного декларування статків та озвучила умови для влади
Фракція "Європейська Солідарність" підтримує відновлення електронного декларування статків держчиновників і закликає зробити декларування обовʼязковим для всіх штатних та позаштатних співробітників і радників Офісу президента, керівників державних підприємств, військкоматів, військово-лікарських комісій та посадовців, які займаються оборонними закупівлями за бюджетні гроші.
Про це під час брифінгу заявили співголови фракції Ірина Геращенко і Артур Герасимов. Відповідні законодавчі ініціативи народні депутати внесли до Верховної Ради. Разом із тим нардепи зазначили, що до завершення війни необхідно відкласти декларування для тих, хто перебуває на фронті.
!["Євросолідарність" заявила про підтримку відновлення електронного декларування статків та озвучила умови для влади](https://thumbor.my.ua/A1gS0elPuhScAA-b9_cle4J1bmc=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F67%2F47daaf8af98f84e636e62ad3ab1d4220.jpg)
"Для того, щоб Україна цього року могла розпочати офіційні перемовини щодо вступу України до ЄС, маємо виконати сім обов’язкових передумов. Закон про відновлення декларування – це ключовий пункт, що стосується боротьби з корупцією. Саме наша команда ввела це законодавство, ми створили антикорупційну інфраструктуру і всі прозоро подавали декларації. Щойно прийшла нинішня команда до влади, то Конституційний суд скасував декларування, тепер вже понад 1,5 року немає декларування", – нагадала Геращенко.
Вона зазначила, що перед другим читанням законопроєкту про декларування "Євросолідарність" наполягає на своїх пропозиціях. Перша з яких – "прозорість".
"Всі декларації мають бути в публічному просторі. І це принципове питання. Звичайно, ми маємо захистити наших військових, які сьогодні на фронті, які не мають можливості бігати і збирати папірці. Очевидно, що військові заповнять декларації після закінчення війни", – пояснила Геращенко.
Натомість, за її словами, всі військкомати, всі посади, "які причетні до будь-яких корупційних ризиків" в системі Міноборони, обов’язково мають декларуватися.
Також, на її переконання, ключовою є необхідність декларування всіма представниками Офісу президента, штатними й позаштатними.
"Люди, які мають безпосередній вплив на прийняття рішень від державної влади, мають декларуватися так само як всі керівники і представники державних підприємств", – зазначила Геращенко.
Зі свого боку Герасимов нагадав про корупційні скандали на держпідприємства і пояснив, що "часто виникає запитання: чому підприємство збиткове, а керівники отримують 100, 200, 300-тисячні, а інколи мільйонні зарплати".
"Ми вважаємо, що суспільство, громадяни України мають чітко знати – хто з цих директорів відпрацьовує і підприємство приносить прибутки, а хто з цих директорів призначає собі зарплати і премії зі збитків", – вважає Герасимов.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)