Низка політиків оголосила про бойкотування церемонії вручення Нобелівської премії
Низка політиків оголосила про бойкотування церемонії вручення Нобелівської премії

Низка політиків оголосила про бойкотування церемонії вручення Нобелівської премії

Низка політиків оголосила про бойкотування церемонії вручення Нобелівської премії

Причиною є запрошення Росії, яка розв'язала жорстоку війну.

Кілька шведських законодавців заявили, що бойкотуватимуть цьогорічну церемонію вручення Нобелівської премії через рішення організаторів запросити Росію , Білорусь та Іран, яким раніше було заборонено бути присутніми на заходах, пише Guardian.

У Нобелівському фонді заявили, що запрошення надіслане всім країнам, які мають дипломатичні представництва у Швеції та Норвегії, оскільки це, на їх думку, «сприяє можливості донести важливі повідомлення Нобелівської премії до всіх».

Виконавчий директор Нобелівського фонду Відар Хельгесен усвоїй заяві наголосив  на існуванні глобальної тенденції скорочення діалогу «між тими, хто має різні погляди». Саме бажанням запобігти цьому він пояснив розширення списку запрошених на церемонію. На його переконання, учасники, зокрема, і ті, яких торік не запросили до участі, «зрозуміють Нобелівську премію та важливість вільної науки, вільної культури та вільних, мирних суспільств».

Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив шведському інформаційному агентству TT, що якби це був його вибір, він би не дозволив представниками Росії бути присутніми на церемонії.

«Необхідно ізолювати Росію всіма можливими способами», — сказав він.

Крістерссон не уточнив, чи бойкотуватиме захід, але інші шведські політики вже заявили про такі наміри.

Мухаррем Демірок, лідер невеликої опозиційної Центристської партії Швеції, сказав, що з нетерпінням чекав участі в церемонії. 

«Але поки Росія веде війну проти України, я не можу бути присутнім на одній вечірці з їхнім послом», — підкреслив він

Мерта Стеневі з Партії зелених підтримала колегу, сказавши, що  їй «нема чого святкувати разом із послом Росії». 

Міністр зайнятості Швеції Йохан Пехрсон у своєму дописі у X (раніше Twitter)  назвав це рішення організаторів «надзвичайно нерозсудливим».

Минулого року дипломатичних представників Росії та Білорусі не допустили на церемонії нагородження та банкети через війну в Україні. Посол Ірану не був запрошений через критичну ситуація з правами і свободами людей в країні.

Нобелівську премію миру 2022 року розділили ув’язнений білоруський правозахисник Алесь Бяляцький, російська група «Меморіал» і українська організація «Центр громадянських свобод». Премію сприйняли як різкий докір авторитарному правлінню президента Росії Владіміра Путіна.

Цьогорічних лауреатів Нобелівської премії оголосять на початку жовтня, а урочисті церемонії нагородження відбудуться 10 грудня, в річницю смерті Альфреда Нобеля.

Міністерство закордонних справ України різко засудило рішення Нобелівського фонду запросити російських і білоруських дипломатів.

Джерело матеріала
loader
loader