/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F1c639a47510c6ec581e7ddd28872c675.jpg)
Держбюро розслідувань готове надати спецдоповідачці ООН інформацію про злочини Росії
Як передає Укрінформ, про це повідомляє ДБР.
Сухачов поінформував доповідачку ООН про функціонування ДБР в умовах воєнного стану, участь працівників бюро у протидії російській агресії, а також результати діяльності у сфері протидії катуванням.
Едвардс висловила занепокоєння повідомленнями та свідченнями, які вказують на те, що російські військові в Україні постійно й навмисно завдають фізичного та психологічного болю та страждань цивільним жителям та військовополоненим.
За її словами, «катування є воєнним злочином, а систематична або широко поширена практика тортур є злочином проти людяності».
Вона також поінформувала про підготовку звіту за результатами візиту до України та зустрічі з представниками державних органів України.
Сухачов запевнив Едвардс у готовності до співпраці та наданні інформації, якої вона може потребувати для виконання свого мандата й підготовки відповідного звіту.
«Ми готові надати Вам та Вашим колегам будь-яку інформацію та іншим чином сприяти здійсненню Вашої діяльності. Увесь світ має знати, які звірства вчиняються росіянами на території України, та вжити рішучих заходів до припинення цієї агресії», – наголосив Сухачов.
Як нагадали в ДБР, з початком повномасштабного вторгнення Росії в бюро було створене окреме управління, діяльність якого спрямована на розслідування злочинів, пов’язаних із воєнними діями.
Як повідомляв Укрінформ, міністр юстиції Денис Малюська обговорив із спецдоповідачкою ООН Едвардсумови поводження з військовополоненими.
Фото: ДБР

