Елізабет Воррен наголошує, що “необхідно розслідувати, що сталося” на тлі новини про спроби мільярдера завадити спецоперації ЗСУ.
Конгресу США треба провести розслідування обставин відключення супутникового зв’язку Starlink поблизу Криму, що зірвало атаку України на російський флот. Про це заявила сенатор-демократ від штату Масачусетс Елізабет Воррен в Капітолії після того, як власник компанії SpaceX Ілон Маск визнав блокування Україні супутникового зв’язку, інформаційне агентство Bloomberg у вівторок, 12 вересня.
“Конгресу необхідно розслідувати, що тут сталося, і чи є у нас адекватні інструменти, щоб переконатися, що зовнішню політику проводить уряд, а не один мільярдер”, – наголосила вона.
Воррен, яка представляє комітет зі збройних сил, сказала, що міністерство оборони США має переглянути свої договірні відносини з компанією SpaceX.
Голова цього ж комітету Джек Рід, демократ від Род-Айленда, теж висловив стурбованість цією проблемою і зазначив, що саме уряди традиційно контролюють супутники, а президенти вирішують, що з ними робити. За його словами, відбулися дуже позитивні зміни, коли SpaceX знизила вартість доступу до космосу, в тому числі для запусків національної безпеки.
“Але він (Маск – ред.) не може бути останнім словом, коли справа стосується національної безпеки”, – наголосив американський чиновник.
Ілон Маск, імовірно, буде серед керівників технологічної галузі, що візьмуть участь у закритій зустрічі з сенаторами в Капітолії в середу, 13 вересня.
Як відомо, сам Маск заявив, що не вважає себе зрадником після новини про обмеження роботи супутникового інтернету Starlink для українських військових поблизу Криму.
Нагадаємо, телеканал CNN із посиланням на нову біографію мільярдера повідомив, що Маск дав команду відключити мережу супутникового зв’язку Starlink поблизу узбережжя Криму, щоб зірвати атаку, яку Україна готувала проти російського Чорноморського флоту.
Сам Маск заявив, що система в цьому районі не була включена і він відхилив запит України на її активацію, щоб не стати співучасником атаки на флот РФ.
Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що супутниковий інтернет від Starlink є “життєво важливим інструментом” для України і має повноцінно використовуватися.