Одеса стала першим містом країни, де впровадили проєкт з телемедицини BrainScan. Тепер його запустили в прифронтовому Краматорську.
Штучний інтелект під час медичної діагностики та проведення КТ тепер почали використовувати і в Україні. Зокрема, таке дослідження нині доступне в Одесі та в Краматорську Донецької області. Про це Міністерство охорони здоров’я України на своїй Facebook-сторінці у вівторок, 12 вересня.
“Одеса стала першим містом України, де було впроваджено пілотний проєкт з телемедицини BrainScan. Ця система працює на базі штучного інтелекту і значно пришвидшує процес діагностики захворювань або ушкоджень головного мозку, коли час є критичним фактором”, – мовиться в повідомленні.
Нейромережа аналізує зображення компʼютерної томографії (КТ) в автоматичному режимі та виявляє патологічні зміни.
“Вже протягом 5 хвилин після обробки знімка програмою лікар може ухвалити рішення про подальше лікування. Це пришвидшує процес в кілька разів”, – зазначають медики.
Такий метод діагностики використовують не тільки одеські лікарі, але й їхні колеги з Краматорська.
“Використання штучного інтелекту для аналізу КТ-знімків головного мозку в межах проєкту показало добрі результати. Одеський досвід залучення нейромережі до діагностики пацієнтів відтепер використовується і в прифронтовому Краматорську Донецької області”, – резюмувало відомство.
Нагадаємо, що українські військові лікарі видалили хвостовик міни з тіла пораненого військовослужбовця в одному із прифронтових госпіталів.
Крім того, кардіохірурги київського інституту імені Амосова вилучили із серця військовослужбовця кам’яний уламок.