У Києві немовляті успішно трансплантували кістковий мозок від донора із США
У Києві немовляті успішно трансплантували кістковий мозок від донора із США

У Києві немовляті успішно трансплантували кістковий мозок від донора із США

У Києві медики "Охматдита" провели трансплантацію кісткового мозку немовляті із синдромом Гурлера. Донором для малюка був 26-річний чоловік із США. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.

- Малюк відчайдушно бореться із синдромом Гурлера, важким захворюванням обміну речовин.
Рятувальні кровотворні клітини для хлопчика знайшлися у 26-річного донора за океаном.
Хоча Діму та його рятівника розділяли тисячі кілометрів, клітини змогли доставити за 42 години. Незважаючи на міжнародний максимальний стандарт о 72 годині та надважку логістику в Україні в умовах війни!, - розповіли у відомстві.

Завідувач відділення трансплантації кісткового мозку клініки "Охматдит" Олександр Лисиця у коментарі для " УП.Життя " розповів, що хвороба Діми досить рідкісна (належить до орфанних захворювань) і вимагає швидкої трансплантації. Це захворювання обміну речовин.

- Провести пересадку бажано до 1 року, тому що на цей час у дитини формується ряд ускладнень опорно-рухомого апарату, серцево-судинної системи, розлади центральної нервової системи. Трансплантація дає змогу зупинити розвиток симптомів, а не повернути час тому, – сказав Олександр Лисиця.

Діагноз поставили у віці 11 місяців, далі для дітей почався зворотний відлік до здорового дитинства. Він зазначив, що раніше в Україні цей синдром виявляли пізніше, коли організм вже зазнав невідворотних змін в обміні речовин. Складність операції полягала насамперед у тому, що пацієнтові підійшов лише один донор у всьому світі. Доставка клітин передбачала важку логістику, зокрема трансатлантичний переліт та велику часову різницю.

Клітини доставили на український кордон, звідки їх автомобілем за рекордний час доправили до столиці. Від моменту забору клітин до їхньої трансплантації має пройти не більше 72 годин – потрібно встигнути, бо потім клітини вмирають. Незважаючи на всі складнощі, матеріал був доставлений за 42 години.

Теги за темою
Діти Медицина
Джерело матеріала
loader
loader