Президент США призначив спецпредставника з питань відновлення України – з українським корінням
Президент США Джо Байден 14 вересня оголосив, що призначив Спеціальним представником США з питань економічного відновлення України колишнього міністра торгівлі США (2013-2017) Пенні Пріцкер. Вона має керувати зусиллями США на допомогу відновленню української економіки, працюючи із приватним сектором, українським урядом та міжнародними фінансовими інституціями.
«Як досвідчений державний службовець, колишній міністр торгівлі США та трансформаційний лідер галузі – з глибокими родинними зв'язками з Україною – Спеціальний представник Пріцкер принесе на цю критично важливу посаду багаторічний досвід та знання», – йдеться у заяві Байдена.
За словами Байдена, Пріцкер допомагатиме українському уряду проводити реформи, необхідні для зміцнення економіки, щоб Україна відбудовувалася сильнішою, ніж була.
В інтерв’ю «Європейській правді» Пенні Пріцкер заявила, що на новій посаді буде акцентувати увагу на реформах, що стосуються прозорості та підзвітності процесів відбудови України.
«Це зміни регуляторного середовища, правоохоронних органів, судової системи, у сфері боротьби з корупцією, управління держпідприємствами тощо», – сказала вона.
За її словами, для отримання коштів на відновлення від США, Україні будуть виставлятися умови.
«Це не повинно дивувати нікого в Україні. Причина – те, що наш уряд хоче бачити, як Україна досягає прогресу в різних сферах. Ми хочемо бачити середовище, сприятливе для приватних інвестицій», – сказала Пріцкер.
Нещодавно у Європарламенті оприлюднили рекомендації щодо контролю використання 50 млрд євро на відновлення України. Вони стосуються як України, так і європейських інституцій. Американські експерти вважають, що Україна має створити умови для залучення приватних інвесторів та зазначають, що лише«План Маршалла» не допоможе у відновленні.
Війна та пов’язані з нею економічні проблеми створюють суттєві перешкоди для досягнення поставленої мети перетворення України на сильну європейську країну з потужною промисловістю – в країні значно скоротилася економічна активність, підвищилися ризики для макроекономічної стабільності. Академік НАН України та ексголова Ради НБУ Богдан Данилишин пояснює дві головні проблеми нинішньої економіки країни у статті«Перемога близько: економічна відбудова на часі» на ZN.UA.