Вдруге з липня: Нацбанк знизив облікову ставку до 20%
Вдруге з липня: Нацбанк знизив облікову ставку до 20%

Вдруге з липня: Нацбанк знизив облікову ставку до 20%

Правління Національного банку України вирішило знизити облікову ставку з 22% до 20%. Рішення набуде чинності вже з 15 вересня.

Про це оголосив сьогодні на брифінгу голова НБУ Андрій Пишний.

Нацбанк вдруге поспіль вдається до зниження облікової ставки. Вперше це сталося наприкінці липня цього року (з 25% до 22%).

Зараз дивляться

Цьому сприяє сповільнення інфляції та стабільний курс гривні.

– Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку до 20%. Подальше сповільнення інфляції та спроможність НБУ забезпечувати курсову стійкість дають змогу продовжити цикл зниження ставки та водночас зберегти привабливість гривневих заощаджень , – наголосив Пишний.

За його словами, зниження облікової ставки підтримає відновлення української економіки. Він запевнив, що такий крок не створить загроз для макрофінансової стабільності.

Зниження інфляції в Україні

За даними НБУ, інфляція в серпні сповільнилася до 8,6% (у річному вимірі).

Зниження споживчих цін відбувалося швидше, ніж очікували в Нацбанку, зокрема завдяки збільшенню пропозиції продуктів харчування.

Хороший врожай сприяв зниженню вартості круп, борошна, овочів та деяких фруктів.

Водночас зниження базової інфляції до 10% (у річному вимірі) було близьким до прогнозу Нацбанку. Цьому сприяли стійкість валютного ринку та привабливість гривневих активів.

Пишний уточнив, що тенденція до зниження інфляції в Україні зберігатиметься. Проте “потенціал її швидкого сповільнення майже вичерпано”.

Так, у наступні місяці зростання цін стримуватимуть кращі врожаї. Зниженню інфляцію сприятиме і фіксація окремих тарифів на житлово-комунальні послуги (газ, опалення, гарячу воду).

А з іншого боку, залишатиметься значним тиск на витрати бізнесу: як через втрати під час війни, так і через подорожчання електрики та пального.

Нацбанк планує і далі забезпечувати стійкість валютного ринку “для утримання під контролем курсових та інфляційних очікувань”.

Теги за темою
Нацбанк
Джерело матеріала
loader