У Євросоюзі готові розпочати обговорення нового, 12-го за рахунком, пакету санкцій проти Росії. Очікується, що це відбудеться вже у жовтні, а обмеження стосуватимуться, зокрема, імпорту алмазів. Втім, за прогнозами, узгодження нових санкцій проходитиме в дуже напруженій атмосфері – адже, зокрема, попередні спроби ввести санкції проти російського дорогоцінного каміння не були успішними через опір провідних країн-імпортерів. Зокрема, Бельгії.
Про це повідомляє Bloomberg. Там нагадують: тоді небажання впроваджувати обмеження проти російських алмазів пояснювали тим, що "проста заборона – без розробки додаткових механізмів – не забезпечить бажаного результату, адже Росія просто перемістить торгівлю дорогоцінним камінням в інші місця".
Нагадаємо: NYT зазначає, що Росія є найбільшим у світі постачальником дрібних алмазів. За даними уряду США, в 2021 році на ці дорогоцінні камені припало більше 4,5 млрд доларів російського експорту, що робить алмази одним з основних джерел неенергетичних доходів РФ.
Які ще можуть запровадити санкції
Новий пакет обмежень, наголошується, швидше за все, також включатиме посилення заходів щодо протидії обходу Росією вже чинних санкцій. А також довгоочікувану пропозицію щодо використання для допомоги Україні прибутку, отриманого від заморожених активів центрального банку РФ.
"В рамках обговорень Євромісія висуне пропозиції щодо введення податку на непередбачені доходи на прибуток, заморожений активами російського центрального банку в клірингових палатах – попри протидію з боку Європейського центрального банку. Оскільки активів Цетробанку РФ заморожено приблизно на 200 млрд євро, деякі європейські лідери закликали направити частина цієї суми на відновлення України", – розповіли аналітики.
Крім цього, група країн, до якої входять Польща та балтійські держави, закликають також запровадити додаткові обмеження у сфері торгівлі російським зрідженим газом та санкції у сфері IT-послуг. Крім того, вони закликають до обмежень, пов'язаних із атомною енергетикою.
Втім, визнають аналітики, подібні пропозиції Варшави та країн Балтії відхилялися ЄС вже не раз – "оскільки проти них виступає надто багато держав-членів союзу".
Як повідомляв OBOZREVATEL, тим часом, Європейський Союз заборонив росіянам ввозити автомобілі, зареєстровані в РФ, оскільки розцінює це як заборонений імпорт. Причому неважливо, використовується транспортний засіб у приватних чи комерційних цілях.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!