Конфлікт ставатиме масштабнішим: чи вплине на бойові дії в Україні ситуація в Карабаху
Конфлікт ставатиме масштабнішим: чи вплине на бойові дії в Україні ситуація в Карабаху

Конфлікт ставатиме масштабнішим: чи вплине на бойові дії в Україні ситуація в Карабаху

Оскільки Росія має стосунок до перебігу подіїазербайджансько-вірменського конфлікту, відновлення там бойових дій може поставити перед російською владою вибір. Про ймовірний вплив конфлікту у Нагірному Карабаху на Україну 24 Каналу розповів військовий експерт Владислав Селезньов.

"Конфлікт на території Азербайджану набуватиме масштабніших рис. Чи вплине це на перебіг бойових дій в Україні? Думаю, так. Ворожа армія або буде змушена перекинути туди частину ресурсів, які мали спрямувати на реалізацію планів межах "СВО", або ж частина уваги силових "веж Кремля" буде сконцентрована на ситуації в Степанакерта, а не на ситуації в районі Токмака", – наголосив Селезньов.

Детальніше про ситуацію в Нагірному Карабаху

Переговори між Вірменією та Азербайджаном щодо відновлення територіальної цілісності останньої шляхом передачі їй території Нагірного Карабаху тривав 30 років. Зокрема й у форматі так званого "мінського формату". Однак це не мало дієвих результатів.

3 роки тому армія Азербайджану провела ефективну спеціальну військову операцію та відновила контроль над частиною території. Втім потім у справи втрутилась Росія, яка має мандат на 5 років щодо перебування там "російських миротворців".

Очевидно, що сенсу від росіян там немає. І Пашинян нарікає на Росію, що вона в рамках мандату ОДКБ не втрутилась в конфлікт. Зараз ми бачимо, що за 3 роки досі не відбулось роззброєння незаконних збройних формувань, які дотичні до армії Вірменії,
– зазначив Владислав Селезньов.

Оскільки дипломатія не спрацювала, військовим шляхом намагаються довести, що не має бути інших збройних формувань на території Азербайджан, окрім Збройних сил самого Азербайджану. Міністерство оборони країни заявило, що операція буде доведена до логічного завершення.

Владислав Селезньов про ситуацію в Нагірному Карабаху і її вплив на Україну: дивіться відео

"Те, що технічну перевагу має армія Азербайджану, очевидно. Питання часу, скільки пручатимуться незаконні збройні формування в Карабаху і які ресурси будуть залучені, щоб їх змусити до того". – зауважив військовий експерт.

Три роки тому конфлікт тривав 44 дні з величезними втратами для обох сторін. Але перемогу таки здобули ЗС Азербайджану.

До слова, за лаштунками цього конфлікту є кілька країн. Мовиться про Іран, який виступає на боці Вірменії, а також Ізраїль та Туреччина. Вони безпосередньо є бенефіціарами протистояння між вірменською та азербайджанською арміями.

Загострення у Нагірному Карабаху: що відомо

  • Міністерство оборони Азербайджану оголосило про початок антитерористичної операції. Причиною для їхнього проведення стали нібито численні порушення режиму припинення вогню зі сторони невизнаної республіки. Зокрема, "систематичні обстріли" позицій армії Азербайджану з боку Вірменії в Карабаху.
  • Армія Азербайджану завдала ударів по позиціях і пунктах вірменських військ. Своєю чергою, було заявлено, що атакують лише військові цілі.
  • Згодом Міністерство оборони Вірменії заявило, що станом на зараз ситуація на кордонах відносно стабільна. У російському ж оборонному відомстві закликали сторони до припинення вогню.
  • Цікаво зауважити, що Нікол Пашинян заявив, що Вірменія не воюватиме з Азербайджаном.
Теги за темою
Нагірний Карабах
Джерело матеріала
loader
loader