"Моршинська" вимагає від влади скасувати протизаконно проведений конкурс АРМА та захистити бізнес від рейдерів
"Моршинська" вимагає від влади скасувати протизаконно проведений конкурс АРМА та захистити бізнес від рейдерів

"Моршинська" вимагає від влади скасувати протизаконно проведений конкурс АРМА та захистити бізнес від рейдерів

Триває протидія компанії IDS Ukraine ("Моршинська") спробі рейдерського захоплення, яке підтримується АРМА й іншими представниками державних інституцій, серед яких Бюро економічної безпеки та суди. Представники юридичної команди компанії дали пресконференцію в ІА Інтерфакс-Україна, де виступили з вимогою до влади скасувати проведений АРМА конкурс з відбору управителя, а також законодавчо захистити інтереси непідсанкційних акціонерів компанії та держави.

50,01 % компанії IDS Ukraine належить непідсанкційним акціонерам, а російський олігарх Михайло Фрідман формально опосередковано володіє лише часткою у бізнесі розміром 18,23 % і фактично з 28 лютого 2022 р. разом зі своїми партнерами по "Альфа Груп" усунений від управління. Компанією керує українська Рада директорів, що складається з топменеджменту та непідсанкційних акціонерів, яку очолює Всєволод Білас, котрий свого часу започаткував виробництво "Моршинської".

На пресконференції юристи компанії розповіли про процесуальні порушення АРМА, включаючи обрання управителем прямого і менш успішного конкурента IDS Ukraine – ТОВ "Карпатські мінеральні води" ("Карпатська джерельна"), яке не має ані дозволу АМКУ на економічну концентрацію, ані ліцензії НКЦФР на управління корпоративними правами. А також про неправомірні судові рішення, пов’язані з обраним управителем.

"Такі масштаби та кількість порушень у справі однієї компанії яскраво свідчать про існування протиправної змови, спрямованої на захоплення активів "Моршинської", — розказав адвокат Маркіян Бем. — Ситуація виглядає як класична рейдерська схема: заручившись підтримкою державних структур, одна компанія — ТОВ "Карпатські мінеральні води" — під ширмою управління корпоративними правами намагається захопити повний контроль над активами й операційною діяльністю іншої компанії — IDS Ukraine".

На думку Вадима Вички, директора з юридичних питань та економічної безпеки, рейдери намагаються перехопити у держави ласий актив, залишивши бюджет без очікуваних надходжень від продажу частки підсанкційних акціонерів.

"Ми вважаємо своєю справою честі та місією запобігти цьому. Саме тому менеджмент компанії наполягає на якнайшвидшій юридично бездоганній конфіскації частки підсанкційних акціонерів. А це означає скасування проведеного з кричущими порушеннями конкурсу на відбір управителя та внесення законодавчих змін, які нададуть непідсанкційним акціонерам компаній з часткою підсанкційних осіб у бізнесі право пріоритетного одержання переданих до АРМА активів в управління", – сказав він.

Щодо згаданих законодавчих змін Вичка підкреслив, що зараз ЗМІ цитують слова голови АРМА Олени Думи, в яких у прив’язці до законопроєкту № 6233 як основна проблема управління арештованими активами визначається необхідність узгодження дій з акціонерами.

"Питання не в підсанкційних акціонерах. У ІDS Ukraine є більше 50 % непідсанкційних, серед яких громадяни Британії, уряд Грузії, той же батько-засновник "Моршинської" Всеволод Білас. Що робити з ними? Право приватної власності є недоторкане. Судовий арешт активів залишає за непідсанкційними акціонерами їхні законні права володіти та користуватися своїм майном, брати участь в управлінні компанією та визначати її стратегію. Так чому ж не надати таким акціонерам і у випадку IDS Ukraine, і у інших подібних кейсах пріоритетне право стати управителями переданих до АРМА активів? Чи хтось вважає, що сторонній управитель, а тим більше конкурент зацікавлений у збереженні активу більше, ніж його законні власники? Як ви бачите, інтереси непідсанкційних акціонерів та держави повністю збігаються".

Компанія IDS Ukraine була заснована 1996 року, з 2013 р. до складу її акціонерів увійшла "Альфа Груп" (Михайло Фрідман та ін.), представники якої зараз знаходяться під санкціями та не мають впливу на діяльність компанії. 100 % корпоративних прав компанії арештували та передали до АРМА. Як переконані в IDS Ukraine, це було протиправно, оскільки електронні цінні папери не можуть містити на собі сліди злочину, а отже, і бути речовими доказами відповідно до визначення цього поняття у законодавстві. Крім того, арешт 100 % корпоративних прав є незаконним, оскільки 50,01 % у бізнесі належить непідсанкційним акціонерам, включаючи уряд Грузії, британських і українських громадян.

Джерело матеріала
loader
loader